4-dniowa Pielgrzymka do Wilna

4 DNIOWA PIELGRZYMKA DO WILNA

 30 kwietnia – 03 maja 2020 r.

(ZMIANA TERMINU WYJAZDU)

Pierwszy dzień

Msza św. o godz. 600 Wyjazd z Kielc o godz. 645. Przejazd do Gietrzwałdu, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej wraz z Górą Bożego Miłosierdzia oraz obiad. Przejazd do Stoczka Klasztornego – miejsca internowania Prymasa Tysiąclecia. Przejazd do kościoła p.w. Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

Drugi dzień
Śniadanie o godz. 700. Wyjazd w kierunku Wilna. Msza św. o godz. 1200 w Ostrej Bramie i spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie: Barokowy Kościół Św. Piotra i Pawła, domek  Św. Faustyny, Kościół Św. Teresy, Cerkiew Św. Ducha, Cela Konrada Bazylika Katedralna p.w. Św. Stanisława i Św. Władysława – (Kaplica Św. Kazimierza). Rynek Wileński. W trakcie zwiedzania czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja i nocleg.

Trzeci dzień
Śniadanie o godz. 700. Wyjazd do Zułowa miejsca urodzenia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Modlitwa za Ojczyznę przy miejscach pamięci narodowej w Zułowie. Msza św. o godz. 1000 w Kościele  p.w. św. Kazimierza w Powiewórce w miejscu chrztu Marszałka J. Piłsudskiego. Powrót do Wilna  na dalsze zwiedzanie (Cmentarz na Rossie z kwaterą wojskową, z grobem Matki Piłsudskiego i z sercem Marszałka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja wraz z degustacją dań litewskich. Nocleg.

Czwarty dzień

Śniadanie o godz. 700. Wyjazd do Trok. Tam Msza św. o godz. 0930. Zwiedzanie: wioska Karaimów  z charakterystyczną zabudową. Rejs statkiem dookoła Zamku Księcia Litewskiego Witolda.    Po zwiedzaniu degustacja specjału Karaimów – kibinów. Wyjazd w kierunku Kielc. W drodze powrotnej obiad ok. godz. 1500 . Przewidywany powrót ok. godz. 2130.

Cena:

900 zł plus 70 euro przy grupie powyżej 40 uczestników,  

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie – (pokoje 2 – 5 osobowe):
  • 1 nocleg – Hotel KRESOVIA w Gibach ,
  • 2 noclegi w hotelu PAN TADEUSZ w Wilnie,
  • Wyżywienie:
  • 3 śniadania i 3 obiadokolacje w miejscach zakwaterowania,
  • 2 obiady w tym w drodze do Wilna i w drodze powrotnej,
  • Transport:
  • Autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, DVD)
  • Pozostałe świadczenia:
  • przewodnik po wskazanych obiektach, opieka duchowna, pilot, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępu do wskazanych w niniejszej ofercie obiektów, wynajem radioodbiorników.

ZAPISY DO 1 MARCA 2020 R. U KS. MARIUSZA KAŁKI NR TEL 793770020

Zastrzegamy możliwość zmian programu Pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatorów.