I Niedziela Wielkiego Postu, 01.03.2020

 1. INFORMACJE DOTYCZĄCE OKRESU WIELKOPOSTNEGO
  1. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:
   • dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.30 (także dla młodzieży);
   • dla dzieci o 17.00.
  2. Bardzo prosimy, aby Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 18.30 prowadziły nasze grupy parafialne: 6 marca Rycerstwo Niepokalanej, 13 marca Zespół Charytatywny, 20 marca Akcja Katolicka, 27 marca i 3 kwietnia Róże Żywego Różańca.
  3. Informacje o rekolekcjach wielkopostnych podamy w przyszłą niedzielę.
  4. Za udział w Nabożeństwie Gorzkich żalów, w modlitwie o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, o godne przeżycie rekolekcji oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i bliźnimi, poprzez dobrze odprawioną spowiedź można będzie uzyskać odpust zupełny.
 2. Niedziela (1 marca): Bardzo serdecznie witamy Diakona Sebastiana Brzozę z WSD Kielce, pochodzącego z Par. św. Jacka z Leszczyn. Cieszymy się, że od dzisiaj do końca okresu W. Postu i w Święta Wielkanocne, będzie w naszej parafii pełnił duszpasterską praktykę. Diakonowi Sebastianowi życzymy, aby podejmując tę praktykę na wyznaczony okres przez Rektora WSD Ks. dr. Pawła Tambora, po jej zakończeniu cieszył się, że był u nas i jeszcze bardziej był otwarty na kapłańską posługę po otrzymaniu święceń kapłańskich. Niech Pan Bóg wspiera Go swoimi łaskami, a my Księża i Parafianie zapewniamy o modlitwie. Bardzo pragniemy, by Dkn Sebastian czuł się w naszej wspólnocie, jak w rodzinie. Szczęść Boże. O godz. godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po zakończonej Mszy św. przy wystawionym N.S. wspólna modlitwa różańcowa, a po zakończeniu wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc marzec: PARAFIALNA – Módlmy się przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej, aby kobiety z miłością przyjmowały dar macierzyństwa i były ciepłem i ostoją domowego ogniska; PAPIESKA – Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności. O godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Środa (4 marca): ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA.
 4. I Czwartek (5 marca): O godz. 20.00 adoracja N.S. z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne przygotowana i prowadzona przez młodzież.
 5. I Piątek (6 marca): Po Mszy św. godz. 8.00, po zakończonej Drodze Krzyżowej wystawienie N.S. i całodzienna adoracja do godz. 17.00. Spowiedź w czasie adoracyjnym i podczas Mszy świętych.
 6. I Sobota (7 marca): Po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.00 księża rozpoczną sakramentalną posługę u chorych.
 7. Niedziela (8 marca): II Niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone będą na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 8. W dniach 30 kwietnia – 3 maja 2020 r. organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Chcemy złożyć dziękczynienie i zawierzyć naszą parafię Matce Bożej Ostrobramskiej. Odwiedzimy i będziemy się modlić w takich miejscach jak: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Gietrzwałdzie, Święta Lipka, Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, domek Św. Faustyny, Wilno, Cmentarz na Rossie, Troki. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Więcej informacji o ks. Mariusza do 15 marca.
 9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy zdrowia, pomyślnego życia – aby gorliwie ukazywali swoim bliskim drogę życia i sami na niej wiernie trwali.
 10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”;
 11. W ubiegłym tygodniu zmarli ś. p.: Irena Karwat, Daniel Helak, Helena Kompanik, Zofia Zaborek, Józef Sobura. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby Pan Jezus dał im życie wieczne…