I Niedziela Wielkiego Postu, 21.02.2021

 1. Dziś:
  • Od dzisiaj do końca Wielkiego Postu w naszej Parafii Św. Wojciecha gościmy z WSD diakona Pawła Foderowicza.  Witamy Go serdecznie i zapraszamy do włączenia się u nas  w posługę duszpasterską, określoną jako praktyka diakońska przed święceniami kapłańskimi  i życzymy Mu, aby ten czas był radością, umocnieniem w powołaniu kapłańskim   i poszerzonym duszpasterskim doświadczeniem. Szczęść Boże.
  • O godz. 17.00 Nabożeństwo   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek  ŚWIĘTO KATEDRY ŚWIĘTEGO PIOTRA APOSTOŁA;
  • W czwartek o godz. 20.00 adoracja N.S., prowadzona przez młodzież ZCB;
  • W sobotę po Mszy św. godz.7.00  Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 3. W II Niedzielę Wielkiego Postu:
  • Tradycyjnie druga Niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zebrane przed kościołem ofiary  do puszek przeznaczone będą na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”;
 4. Informacje na okres  WIELKIEGO POSTU:
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: dla dorosłych  o godz. 8.30 i 18.30; dla dzieci i innych osób o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 18.30 prowadziły nasze grupy parafialne: 26 lutego Rycerstwo Niepokalanej,  5 marca Zespół Charytatywny, 12 Akcja Katolicka, 19 i 26 marca – Róże Żywego Różańca.
  • Możemy uzyskać odpust zupełny za modlitwę o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, o godne przeżycie rekolekcji oraz za szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi przez dobrze odprawioną spowiedź.
  • Nabożeństwo  „Gorzkich żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  • Rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu ( 21 marca ) do wtorku włącznie ( 23 marca ). Rekolekcje prowadził będzie Ks. dr hab. Tomasz Siemieniec.
  • Starajmy się, by rozpoczynający się  okres czasu wielkopostnego  zobowiązał nas do modlitwy o trzeźwość narodu. Bardzo jest potrzebna  nasza modlitwa za uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Prośmy Pana Jezusa, aby skruszył ich twarde  serca łaską do odzyskania wewnętrznej wolności i godności dzieci Bożych. 
  • Po niewielkich zmianach, nasza Kancelaria Parafialna będzie czynna według następującego wyznaczenia: wtorek, środa, piątek w godzinach 10.00 – 12.00   i od 16.00 – 18.00 ,  a w sobotę między  10.00 – 12.00;
 5. Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej zaprasza na XXIII Pielgrzymkę Pokutną do  Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, która odbędzie się 6 marca 2021 r. Szczegóły pielgrzymki znajdują się na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 6. Od przyszłej niedzieli Grupa Charytatywna z naszej Parafii będzie rozprowadzała przed kościołem „Baranki wielkanocne”. Składane ofiary przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc dla dzieci z biednych rodzin.
 7. Przy ołtarzu Św. Józefa ustawiony jest tzw. „ Kosz wielkopostny”, do którego można będzie złożyć artykuły spożywcze dla biednych i potrzebujących z naszej Parafii.
 8. Do końca lutego, w naszej parafii  zbieramy plastikowe nakrętki. W ten sposób chcemy się włączyć w pomoc dla 24-letniej Moniki Luty ( Gmina Chęciny ) chorej na mukowiscydozę. Każda tona uzbieranych nakrętek to około tysiąca złotych, potrzebnych na zakup niezbędnych leków dla Moniki. W tylnej części kościoła, obok wejścia na chór, będzie ustawione pudełko  ( kosz ), do którego można wkładać  nakrętki.
 9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki, łaski dobrego rozpoznawania drogi życia, gotowości do wyrzekania się grzechu oraz postępowania w posłuszeństwie woli Bożej.
 10. Poradnia Rodzinna w naszej Parafii Św. Wojciecha – spotkania w salce na wikariacie:
  • dla narzeczonych w każdy wtorek w godzinach 17.00 – 18.00;
  • dla małżeństw w pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 17.00 – 18.00.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się” .
 12. Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu  śp. Barbarę Sobura, Władysława Węgrzyckiego  i za zmarłych z naszych rodzin, aby Chrystus, który nas usprawiedliwił przez swoją śmierć, dał Im życie wieczne.