I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie

10  marca 2019 r.

Wszyscy włączeni przez chrzest do wspólnoty Kościoła weszliśmy w czas pokuty i nawrócenia. Wykorzystajmy ten czas Wielkiego Postu, abyśmy wszyscy zdecydowanie odwrócili się od grzechu i wszystkich zakusów szatana i z radością oczekiwali świąt wielkanocnych.

 

Dzisiaj ( niedziela 10 marca )

*Bardzo serdecznie witamy Diakona Marka Zawadzkiego  z WSD Kielce, pochodzącego                z Par. św. Jacka z Leszczyn. Cieszymy się, że od dzisiaj do końca okresu W. Postu                            i w Święta Wielkanocne, będzie w naszej parafii  pełnił  duszpasterską praktykę. Diakonowi Markowi życzymy, aby podejmując tę praktykę na wyznaczony okres przez Rektora WSD Ks. dr. Pawła Tambora, po jej  zakończeniu cieszył się, że był u nas i jeszcze bardziej był otwarty na kapłańską posługę po otrzymaniu święceń kapłańskich. Niech Pan Bóg wspiera Go swoimi łaskami, a my Księża i Parafianie zapewniamy     o modlitwie. Bardzo pragniemy, by Dkn Marek  czuł się w naszej wspólnocie jak w rodzinie. Szczęść Boże.

*O godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Dkn Marek.

 

Czwartek ( 14  marca )

* o godz. 20.00 adoracja N.S prowadzona  przez młodzież ZCB. Zapraszamy.

 

DROGA KRZYŻOWA W PIĄTKI WIELKIEGO POSTU

* dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.30;

*dla dzieci o godz. 17.00;

* dla młodzieży o godz. 19.30;

Bardzo prosimy, aby Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 18.30 prowadziły nasze grupy parafialne: 15 marca Rycerstwo Niepokalanej, 22 marca Zespół Charytatywny, 29 marca Akcja Katolicka, 5  i  12  kwietnia – Róże Żywego Różańca.            

                                                        

Sobota ( 16  marca  )

* Po Mszy św. godz. 7.00  NABOŻEŃSTWO NIEUSTAJĄCEJ NOWENNY DO NIEPOKALANEJ CUDOWNEGO MEDALIKA.

*Dyrekcja Szkoły zaprasza na zajęcia adaptacyjne dla przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, które odbędą się w godzinach od 9.00 do 11.00. 

 

Przyszła  II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  ( 17  marca  )

*Tradycyjnie II Niedziela W. Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zebrane przed kościołem do puszek przeznaczone zostaną na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

*Spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania  po Mszy św. 13.00.

*O godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia : życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby zawsze byli wiernymi wyznawcami Chrystusa przez całe życie.

 

Informacja dotycząca Parafialnej Poradni Rodzinnej: Spotkania z  narzeczonymi przygotowującymi się do małżeństwa i do życia w rodzinie odbywają się we wtorki  od godz. 17.00  do18.00 w salce na wikariacie, a dla małżonków w pierwsze poniedziałki miesiąca od godz. 17.00 do 18.00 – również w salce na wikariacie. Zapraszamy.   

 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się” i nowy nr „Szkarłatny strumień” na Wielki Post z dodatkiem w postaci zdrapki wielkopostnej.   Zapraszamy do lektury.

 

W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Ryszard Pastuszko, Stanisław Idziak, Jan Kęcki. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, niech Chrystus, który przyjął mękę i śmierć na krzyżu, aby przyprowadzić ludzi do Boga, obdarzył ich życiem wiecznym…

Proboszcz Ks. Jan Tusień