II Niedziela Adwentu, 08.12.2019

 1. Dziś, niedziela – 08.12.:
  Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie zbiórka do puszek dla chorej Kasi po udarze. Zbiórka z upoważnieniem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego. Od godz. 12.00 do 13.00 w naszej świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie modlitwa z okazji tzw. „GODZINY ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA. Zapraszamy.  Wspólnota „Zarażę Cię Bogiem” zaprasza dzisiaj na spotkanie „Bogawędka”, które odbędzie się o godz. 19.00 na „dworku” przy ul. Bodzentyńskiej z doktorantem teologii Piotrem Świerczyńskim na temat „Dlaczego Bóg stworzył świat”? Zapraszamy szczególnie młodzież licealną, akademicką oraz pracującą.
 2. Wtorek – 10.12.: O godz. 17.30 spotkanie z Kręgiem Biblijnym.
 3. Środa – 11.12.: Po Mszy św. godz. 17.00 spotkanie z Akcją Katolicką.
 4. Czwartek – 12.12.: O godz. 20.00 adoracja N.S przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.
 5. Piątek – 13.12.: Wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 6. Sobota – 14.12.: Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy św. godz. 6.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 7. Niedziela – 15.12.: III Niedziela Adwentu (niedziela radości – Gaudete): Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S. z modlitwą w duchowym budowaniu pomnika dla Św. Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin.. Zapraszamy. Po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tę ofiarę będzie można złożyć w tym miejscu, gdzie grupa charytatywna rozprowadza adwentowe świece i opłatki.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby idąc przez życie drogą prawdy doświadczali godności i poszanowania.
 9. W okresie adwentowym Msze święte w niedziele będą odprawiane bez zmian, natomiast w dni zwykłe o godz. 6.00 (Msza św. roratnia), o godz. 8.00 (bez zmian) i o godz. 17.00 (Msza św. wieczorna – roratnia); a więc w czasie adwentowym w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i o 18.00. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy również dzieci. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów.
 10. W okresie adwentowym zapraszamy Parafian do nabywania świec adwentowych Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom ( małe świece od 5-ciu zł. wzwyż, duże świece od 12-stu zł. wzwyż ) i opłatków dla rodzinnych wspólnot rodzinnych ( pobierając opłatki składamy dobrowolną ofiarę)). Świece i opłatki po każdej Mszy św. rozprowadzać będzie nasz Parafialny Zespół Caritas. Złożone ofiary przy pobraniu opłatków zostaną podzielone na dar charytatywny w zakresie naszej wspólnoty parafialnej oraz dla parafii na wyrównanie opłat za wykonane dotąd prace związane z ogrodzeniem.
 11. W okresie adwentowym przy ołtarzu św. Józefa jest ustawiony koszyk na produkty spożywcze dla będących w potrzebie. W tym celu można pobrać z tego miejsca reklamówkę.
 12. Od 22 do 29 maja 2020 r. będzie Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i innych miejscw Portugalii. Zgłoszenia, Informacje i program pielgrzymki na stronie diecezjalnej.
 13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się”.