II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 03.01.2021

 1. Dziś o  godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św.  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wspólna modlitwa różańcowa.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze  święte wg porządku niedzielnego. Ta uroczystość jest modlitewną i materialną pomocą misjonarzom. Zebrane na tacę ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny oraz wsparcie Centrum Formacji Misyjnej. Ten dzień jest także Misyjnym dniem Dziecka. Po modlitwie po Komunii błogosławieństwo kadzidła i kredy.
  • W sobotę po Mszy św. godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. będzie pobłogosławienie wody i poświęcenie nią wiernych oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Parafialny Dzień Seminaryjny. Alumni naszego Seminarium pragną dać świadectwo, że Jezus Chrystus jest Panem powołania. Złożone ofiary na tacę przeznaczone będą dla WSD.
 3. Do końca stycznia br. wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 17.00.
 4. Tegoroczna   Kolęda  w naszej Parafii Św. Wojciecha będzie miała inny, zmieniony charakter. Jedynym wspólnym domem kolędowym dla rodzin naszej Parafii będzie  nasza świątynia – wspólny Dom Parafialny. Tak więc  od 11 do 30  stycznia b.r. zapraszamy Was do naszej świątyni  na godz. 17.00 ,według wyznaczonych  i określonych grup. O tej godzinie będzie sprawowana Msza św. w intencji  o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin  i mieszkańców . Na zakończenie Mszy świętej będzie wystawienie N.S. z udzieleniem kolędowego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie będzie można zabrać pamiątkowy obrazek i poświęconą wodę na pokropienie własnego mieszkania. Jeśli będzie taka decyzja ze strony naszych Parafian, to zachęcamy do tradycyjnego złożenia ofiar w czasie tej Mszy świętej, które w tym trudnym czasie, jaki wszyscy przeżywamy, byłyby wielkim wsparciem w utrzymaniu  naszej Parafii.  Ufajmy, że pomimo tak zaskakującej zmiany kolędowej , będzie radość i nadzieja z naszych wspólnych spotkań.
  PORZĄDEK SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH  do odczytania w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 5. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy zdrowia, bezpieczeństwa i niesienia światła wiary dla innych.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się.
 7. Odeszła do Pana ś.p. Lidia Skiba. Módlmy się za nią i za zmarłych z naszych rodzin, aby zobaczyli Boga i stali się dziedzicami wiecznej chwały.