II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 05.11.2020

 1. Niedziela:
  • O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przed wystawionym N.S. modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej na styczeń b.r.: PARAFIALNA – Za przyczyną Matki Bożej Różańcowej prosimy o błogosławieństwo Boże dla Stowarzyszeń i Grup Modlitewnych w naszej Parafii, by ich postawa i modlitwa przynosiła bogate owoce dla naszego Kościoła; PAPIESKA – Aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.
 2. Poniedziałek:UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
  • Msze święte jak w każdą niedzielę.
  • Ofiara zebrana na tacę będzie przeznaczona na materialną pomoc misjonarzom.
  • po komunii św. błogosławieństwo kredy i kadzidła.
  • O godz. 12.30 sprzed Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wyruszy orszak królewski, a o godz. 13.00 wszyscy wezmą udział w uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej. Po Mszy św. uczestnicy spotkają się przy specjalnej szopce na Pl. Św. Jana Pawła II.
  • o godz. 18.45 w naszej świątyni będzie Koncert Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Kolędowanie z Uśmiechem”. Wstęp wolny. Zaprasza Fundacja „Z Uśmiechem”.
 3. Sobota (11 stycznia): Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 4. Niedziela (12 stycznia): ŚWIĘTO CHRZTU ŚWIĘTEGO – Pamiętajmy wszyscy, że przez obmycie wodą chrztu staliśmy się uczniami Pana Jezusa i zostaliśmy powołani do życia w miłości i prawdzie, dlatego podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 5. INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:
  • Prosimy, aby w czasie kolędy na stoliku ustawiono krzyż, kropidło ze święconą wodą i zapalono świece.
  • Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
   • Wtorek (7 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Romualda 2;
   • Środa (8 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Romualda 4 i domy jednorodzinne;
   • Czwartek (9 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Romualda 5 i ul. Ceglana;
   • Piątek (10 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Romualda 7 i ul. Romualda 9 ;
   • Sobota (11 stycznia) – od godz. 9.30 – ul. Bodzentyńska, ul. Niecała, ul. Wesoła, ul. Św. Leonarda, ul. Rynek, ul. Warszawska, ul. Kaczyńskiego, ul. Reja, ul. Kadłubka.
  • Plan wizyty duszpasterskiej poza niedzielnymi ogłoszeniami duszpasterskimi jest na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie ogłoszeń i w naszym najnowszym miesięczniku „Szkarłatny strumień”.
  • W czwartki stycznia nie będzie adoracji N.S. o godz. 20.00.
  • W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna od 10.00 do 12.00 (we wtorki, środy, piątki); w soboty nie będzie czynna.
 1. Caritas Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na spotkanie Opłatkowe nasz Parafialny Zespół Caritas, które odbędzie się 12 stycznia ( niedziela ) w kościele Św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.
 2. W dniach 9-14 marca zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w Medjugorie u stóp Matki Królowej Pokoju. Koszt pielgrzymki obejmujący: transfer na lotnisko, przelot samolotem, nocleg z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) w 3* hotelu, ubezpieczenie wynosi: 1150 zł i 190 Euro. Ilość miejsc ograniczona. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w kancelarii oraz wpłatę zaliczki w wysokości 1150 zł tak, abyśmy mogli wcześniej dokonać opłat za podróż. Kontakt: ks. Paweł Ścisłowicz, tel. 793-330-713.
 3. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – życzymy zdrowia , wszelkich łask Bożych i aby szczerze szukali prawdy i postępowali w jej blasku oraz uczyli się składać Panu w darze samych siebie i całe swoje życie.
 4. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i „Szkarłatny Strumień” z informacją o porządku wizyty duszpasterskiej .
 5. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p. : Jerzy Królikowski, Ewa Żyła, Sabina Król. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby dostąpili miłosierdzia i odziedziczyli życie wieczne.