II Niedziela Wielkanocna, 24.04.2022

 1. Wczoraj zakończyła się peregrynacja Obrazu Niepokalanej Cudownego Medalika. Dziękujemy za jej przygotowanie, codzienną modlitwę – członkom Apostolatu Maryjnego i innym, którzy dołączali się do wspólnej modlitwy. 
 2. Dziś gościmy ks. Jacka Kuziela z kościoła Św. Krzyża w Warszawie, który wygłosi homilie podczas Mszy Świętych z okazji zbliżającej się 20. rocznicy Objawienia Cudownego Medalika. W godzinach 15:00 – 15:45 adoracja w Godzinie Miłosierdzia. Dziś również święto patronalne Caritas, które będziemy mogli wspomóc ofiarą do puszek po każdej Mszy Świętej.
 3. W nadchodzącym tygodniu:
  • W poniedziałek uroczystość odpustowa Św. Wojciecha. Msze Święte o godz. 06:30, 08:00, 11:00 i 18:00. Tego dnia Słowo Boże skieruje do nas ks. Adam Perz, Kanclerz kurii. O godz. 18:00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Kanclerza. Zapraszamy.
  • We wtorek o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem młodzieży ze wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem”.
  • W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W sobotę po Mszy Świętej o godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 08:00 Msza Św. z udziałem Róż Żywego Różańca. O godz. 17:00 nabożeństwo majowe. W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18:00.
 5. Dziękujemy wszystkim włączającym się w akcję „PACZKA DLA UKRAINY”. Informujemy, że można jeszcze pobierać kartony z zakrystii lub kancelarii i pomóc Ukraińcom. Przygotowane paczki można przekazać do zakrystii, kancelarii, na plebanię, wikariat lub do Magazynu w Kielcach przy ul. Ściegiennego 499.
 6. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej i niech w dalszym życiu trwają w mocnej wierze, niezachwianej nadziei i braterskiej miłości.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 8. W ubiegłym tygodniu zmarli: +Jan Baran, +Janina Banasik, +Jolanta Wąś, +Władysława Kozioł. Módlmy się za Nich, i za tych którzy zginęli w wybuchu metanu w kopalni na Śląsku, aby weszli do chwały nieba, gdzie jest zmartwychwstały Jezus.