II Niedziela Wielkiego Postu, 08.03.2020

 1. Niedziela (8 marca): Dzisiaj w II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI pod hasłem „Eucharystia i Misje”. Ofiary zbierane do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji. Przez tę jałmużnę możemy wesprzeć 1903 polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych. O godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Wtorek (10 marca): O godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na wikariacie.
 3. Czwartek (12 marca): O godz. 20.00 adoracja N.S. przygotowana i prowadzona przez młodzież.
 4. Sobota (14 marca): Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 5. Niedziela (15 marca): Po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. i relikwiach Św. Jana Pawła II wspólne modlitewne, duchowe budowanie Pomnika Św. Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin.
 6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia i wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby przez post, modlitwę i uczynki miłosierdzia umacniali się w dobrym i dobrze odczytywali znaki czasu.
 7. W dniach 30 kwietnia – 3 maja 2020 r. organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Chcemy złożyć dziękczynienie i zawierzyć naszą parafię Matce Bożej Ostrobramskiej. Odwiedzimy i będziemy się modlić w takich miejscach jak: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Gietrzwałdzie, Święta Lipka, Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, domek Św. Faustyny, Wilno, Cmentarz na Rossie, Troki. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Więcej informacji o ks. Mariusza do 15 marca.
 8. Informacja dotycząca Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach: Zapisy na rok szkolny 2020/21 do klas pierwszych tej Szkoły rozpoczynają się 9 marca b.r. 12 marca b.r. o godz. 17.00 organizowany jest „Dzień Otwartej Szkoły”. Zapraszani są rodzice wraz z dziećmi urodzonymi w 2013 i 2014 roku.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”;
 10. W ubiegłym tygodniu zmarli ś. p.: Andrzej Green, Zofia Kurylonek, Anna Zubek, Danuta Jasiczek, Andrzej Gębski, Zygmunt Chojnacki, Księża z Domu Księży Emerytów: Kazimierz Furmańczyk, Henryk Byszewski, Józef Kuc. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby za ich wierność Bogu podczas ziemskiej pielgrzymki otrzymali radość nieba.

INFORMACJE DOTYCZĄCE OKRESU WIELKOPOSTNEGO

 1. DROGA KRZYŻOWA w piątki:
  • dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.30 ( także dla młodzieży );
  • dla dzieci o 17.00.
  • Bardzo prosimy, aby Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 18.30 prowadziły nasze grupy parafialne: 13 marca Zespół Charytatywny, 20 marca Akcja Katolicka, 27 marca i 3 kwietnia Róże Żywego Różańca.
  • Prosimy, aby Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 18.30 prowadziły nasze grupy parafialne: 13 marca Zespół Charytatywny, 20 marca Akcja Katolicka, 27 marca i 3 kwietnia Róże Żywego Różańca.
 2. Nabożeństwo –  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
 3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W NASZEJ PARAFII:
  • Dla młodzieży od 16 do 18 marca. Poprowadzi je ks. dr Paweł Ścisłowicz.
  • Dla dzieci szkolnych od 19 do 20 marca. Poprowadzi je ks. dr Paweł Ścisłowicz.
  • Dla dorosłych od 22 do 24 marca. Poprowadzi je ks. dr  Karol Zegan.
 4. Można będzie uzyskać odpust zupełny za udział w Nabożeństwie Gorzkich Żalów, w modlitwie o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, o godne przeżycie rekolekcji oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i bliźnimi,  poprzez dobrze odprawioną spowiedź.
 5. Obok ołtarza Św. Józefa ustawiony jest tzw. „Kosz Wielkopostny” do którego możemy składać artykuły spożywcze dla biednych i potrzebujących z naszej Parafii. 
 6. Na ławkach: w pobliżu kaplicy MB Częstochowskiej i przy wyjściu z kościoła od str. południowej jest do pobrania tzw. Przewodnik katolicki pod tytułem „40 DNI Z BOGIEM” Pomocnik wielkopostny”. Dobrowolną ofiarę można złożyć do puszki obok.