II Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2021

 1. Dziś tradycyjnie druga Niedziela Wielkiego Postu. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zebrane przed  kościołem ofiary  do puszek przeznaczone będą na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. O godz. 17.00 Nabożeństwo   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W czwartek,  Święto św. Kazimierza Królewicza. O godz. 20.00 adoracja N.S. z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne, prowadzona przez młodzież ZCB;
  • W piątek, po Mszy św. godz. 8.00  Droga Krzyżowa, a po jej zakończeniu wystawienie N.S. z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i  całodzienna  adoracja  N.S. do godz. 18.00; spowiedź podczas mszy świętych i w czasie adoracyjnym –  do godz. 18.00;
  • W sobotę po Mszy św. godz. 8.00  Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; Od godz. 9.00 kapłani przybędą z sakramentalną posługą do chorych. Jeśli w danej rodzinie byłyby problemy związane z koronawirusem, prosimy o przekazanie nam takiej informacji.
  • W przyszłą niedzielę  godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa w wyznaczonych intencjach.
 3. Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej zaprasza na XXIII Pielgrzymkę Pokutną do  Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, która odbędzie się 6 marca 2021 r.
 4. Grupa Charytatywna naszej Parafii  rozprowadzać będzie  przed kościołem „Baranki wielkanocne”. Składane ofiary przy tej okazji przeznaczone zostaną  na pomoc  dla dzieci z biednych rodzin.
 5. Przy ołtarzu Św. Józefa ustawiony jest tzw. „ Kosz wielkopostny”, do którego można złożyć artykuły spożywcze dla biednych i potrzebujących z naszej Parafii.
 6. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby mając czyste i wrażliwe serca, promieniowali dobrocią i wprowadzali pokój w swoich rodzinach i środowiskach…
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się” .
 8. Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu śp.:  Ryszarda  Górnisiewicza, Alojzego Aleksandrowicza, Marię Malec, Mariana Kluzek, by za wierność Bogu i Kościołowi podczas ziemskiej pielgrzymki otrzymali radość nieba.

Informacje na okres  Wielkiego Postu:

 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: dla dorosłych  o godz. 8.30 i 18.30; dla dzieci i innych osób o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 18.30 prowadziły nasze grupy parafialne: 5 marca Zespół Charytatywny, 12 Akcja Katolicka, 19 i 26 marca – Róże Żywego Różańca.            
 • Możemy uzyskać odpust zupełny za modlitwę o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, o godne przeżycie rekolekcji oraz za szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi przez dobrze odprawioną spowiedź.
 • Nabożeństwo „ Gorzkich żali ” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 • Rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu (21 marca) do wtorku włącznie (23 marca). Rekolekcje prowadził będzie Ks. dr hab. Tomasz Siemieniec.
 • Po niewielkich zmianach, nasza Kancelaria Parafialna będzie czynna według następującego wyznaczenia: wtorek, środa, piątek w godzinach 10.00 – 12.00 i od 16.00 – 18.00,  a w sobotę między  10.00 – 12.00;