II Niedziela Zwykła, 17.01.2021

 1. Dziś o godz. 9:30 Msza z okazji imienin ks. Mariusza ks. Sebastiana. Modląc się za Nich życzymy Im zdrowia, sił, cierpliwości, Bożej opieki i aby przez ewangelizacyjny trud kapłańskiej posługi, przesyłanie Bożej Prawdy docierało do wszystkich do których są posłani.
 2. W nadchodzących tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Mając na uwadze, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jedność wspólnoty Kościoła, włączmy się w tę modlitwę trwając w miłości Pana Jezusa. W tej intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan módlmy się w naszych rodzinach i także podczas spotkań w naszej świątyni, szczególnie w tym tygodniu.
  • We wtorek wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • W czwartek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez młodzież ZCB.
  • W sobotę po Mszy św. godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W niedzielę po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji.
 3. Rektor WSD ksiądz dr Paweł Tambor przekazał całej naszej Wspólnocie Parafialnej bardzo piękne podziękowanie za naszą życzliwość: wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, za duchowe i materialne wsparcie na utrzymanie WSD. Jesteśmy również bardzo wdzięczni.
 4. Do 30 stycznia w dni zwykłe na godz. 17.00 zapraszamy naszych Parafian do świątyni na kolędowe spotkanie. Msza św. będzie sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin i mieszkańców. Po Mszy świętej będzie wystawienie N.S. z udzieleniem kolędowego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie będzie można zabrać pamiątkowy obrazek i poświęconą wodę na pokropienie własnego mieszkania. Porządek spotkań do odczytania w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 5. Serdecznie witamy i pozdrawiamy obecnego Pana Michała Ulewińskiego, który wędrując w minionym roku przez całą Polskę z Krzyżem, dokonał znaku Krzyża przechodząc Polskę z północy na południe i z zachodu na wschód. Pod jego przewodnictwem trwa od minionego piątku w naszej Parafii Peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana przez wspólnoty, które tworzą „Męski Różaniec”. Hasłem tej peregrynacji są słowa: „Matko Boża zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat”. To spotkanie peregrynacyjne w naszym kościele będzie do 21 stycznia włącznie.
  Plan przeżywania tej peregrynacji:

  • W dni zwykłe – Po Mszy św. godz. 8.00 modlitwa różańcowa (część radosna); godz. 12.00 – modlitwa Anioł Pański z modlitwą różańcową (część światła); godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem bolesnej części różańca; po Mszy św. godz. 17.00 modlitwa różańcowa (część chwalebna). Adoracja N.S. od czasu po Mszy św. godz. 8.00 do godz. 17.00.
  • W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. godz. 11.00 modlitwa różańcowa (część radosna); po Mszy św. godz. 13.00 przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa (część światła); po Mszy św. godz. 16.00 przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa (część bolesna); po Mszy św. godz. 18.00 modlitwa różańcowa (część chwalebna). W niedzielę po każdej Mszy św. po ogłoszeniach parafialnych pan Michał skieruje do nas krótkie słowo.
 6. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy, aby umocnieni łaską Bożą i zjednoczeni w miłości z Bogiem , mogli żyć godnie dla wspólnego dobra i doświadczać miłości.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” .
 8. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: śp . Stanisława Kamińska, Marianna Czop, Zenona Kurzak, Bożena Gołębiewska. Módlmy się za nie, za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby mogli oglądać Boga w światłości wiekuistej…