II Niedziela Zwykła, 19.01.2020

 1. Dziś: O godz. 8.00 Msza św. w intencji naszych Księży wikariuszy z okazji imienin: Ks. Mariusza i Ks. Sebastiana. Z wdzięcznością za ich duszpasterską posługę w naszej parafii życzymy Im Bożej opieki i aby biorąc udział w trudach znoszonych dla Ewangelii odnawiającej człowieka byli gorliwymi zwiastunami słowa Bożego. Po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. i relikwiach Św. Jana Pawła II będzie nasze wspólne duchowe budowanie Pomnika dla Św. Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin. O godz. 16.45 w naszym kościele odbędzie się Wielopokoleniowy Koncert Kolęd pt. „Nad Betlejem w ciemną noc” w wykonaniu dzieci z Przedszkola i Ogniska Wychowawczego od Sióstr Szarytek oraz połączonych chórów: Chóru Parafii Św. Wojciecha i Chóru Charite po dyrekcją p. Kamila Goli. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 2. W poniedziałek wspomnienie ( dowolne ) Św. Sebastiana, męczennika.
 3. We wtorek, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 4. W piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 5. W sobotę ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA. Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 6. W przyszłą niedzielę: po każdej Mszy Świętej będzie zbierana ofiara na rzecz powrotu do zdrowia małej Hani Terleckiej z Kielc. Dziewczynka ma zaledwie 1.5 roku i walczy z nowotworem mózgu. Potrzebna będzie kosztowna terapia zagraniczna– wstępny koszt leczenia to 5 mln złotych. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski całym sercem wspiera działania na rzecz powrotu Hani do zdrowia. Ofiary można złożyć do puszek. Wolontariusze z puszkami będą czekać przed wejściem do kościoła po zakończeniu mszy św. Po Mszach świętych od godz. 8.00 będzie tzw. minikoncert kolędowy, przygotowany przez p. Elżbietę Jarząbek z Częstochowy.
 7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – aby trwali w miłości, wierności i uczciwości, zatroskani o siebie aż do końca życia.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się i „Szkarłatny Strumień” z informacją o porządku wizyty duszpasterskiej .
 9. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p. : Maria Zając – Dobrzańska, Zbigniew Jankowski, Melania Mieszkowska. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby Pan Bóg dał im udział w przyszłym zmartwychwstaniu i chwale.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

* Prosimy, aby w czasie kolędy na stoliku ustawiono krzyż, księgę biblijną, kropidło ze święconą wodą i zapalono świece.

*Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

 • Poniedziałek ( 20 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Wielkopolska 7, ul. Wielkopolska 12, ul. Wielkopolska domy jednorodzinne, ul. Legnicka, ul. Sandomierska domy jednorodzinne;
 • Wtorek ( 21 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Mazurska 1, ul. Mazurska domy jednorodzinne, ul. Źródłowa 17A;
 • Środa ( 22 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Pomorska 27, ul. Pomorska 29, ul. Źródłowa 18, Al. Solidarności, ul. Radiowa, ul. Polna, ul. Kaczorowskiego, ul. Starodomaszowska;
 • Czwartek ( 23 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Sandomierska 74, ul. Sandomierska 78;
 • Piątek ( 24 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul.: Źródłowa 10, ul. Źródłowa 20, ul. Zdrojowa, ul. Kopernika, ul. Włoszka 3, ul. Włoszka 4;
 • Sobota ( 25 stycznia ) – od godz. 9.30 – ul. Konarskiego 3, ul. Konarskiego 5, ul. Konarskiego 7, ul. Konarskiego 8, ul. Konarskiego 9, ul. Konarskiego 10, ul. Konarskiego 13
 • Niedziela, 26 stycznia – od godz. 15.00 – zgłoszenia indywidualne. Ci Parafianie, którzy nie mogli przyjąć księdza na wizytę duszpasterską w wyznaczonym czasie, mogą zgłosić się na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

Plan wizyty duszpasterskiej poza niedzielnymi ogłoszeniami duszpasterskimi jest na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie ogłoszeń i w naszym najnowszym miesięczniku „Szkarłatny strumień”.

* W czwartki stycznia nie będzie adoracji NS. o godz. 20.00.

*W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna od 10.00 do 12.00 ( we wtorki, środy, piątki ); w soboty nie będzie czynna.