III Niedziela Adwentu, 13.12.2020

 1. Dziś obchodzimy III Niedzielę Adwentu, czyli niedzielę Gaudete – Radości. Wchodząc już w trzeci tydzień Adwentu módlmy się wszyscy o chrześcijańskie życie rodzin i za matki oczekujące potomstwa. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ks. Inf. Stanisława Malinowskiego z okazji urodzin. Życzymy Mu zdrowia, Bożej opieki, radości na następne i najdłuższe lata.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek, Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
  • W czwartek, o godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez Młodzież ZCB;
  • W sobotę, po Mszy Św. roratniej Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W nadchodzącą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadził będzie Ks. dr Mirosław Kowalski, asystent Ks. Biskupa Andrzeja Kalety.
   Spotkania rekolekcyjne: Niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 16.00 i 18.00; Poniedziałek – Wtorek: 6.00, 8.00, 11.00 i 17.00;
 3. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej prosi : ( …. )  Dołącz do inicjatywy obywatelskiej „Tak dla rodziny,  nie dla gender”! W odpowiedzi na tę prośbę możemy się jeszcze podpisać na kartach podpisu  w zakrystii. Zapraszamy. Można też odesłać na stronę internetową www.chronmyrodziny.pl
 4. Serdecznie dziękujemy za modlitwę i ofiarę materialną złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę na wsparcie katolików mieszkających na Wschodzie, za ofiarę składaną na tacę i przelewem na konto parafialne, Osobom, które złożyły już podpis na kartach „Tak dla rodziny, nie dla gender” oraz Grupom modlitewnym i rodzinom z naszej parafii, modlącym się za Kościół i naszą Ojczyznę.
 5. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy , zdrowia, cierpliwości na ten trudny czas w jakim żyjemy  i niech Pan Bóg podtrzymuje we wzajemnej wierności i zachowuje w nich radość życia.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Zielonko, Stanisława Reczyńska- Lapacz, Szczepan Markowski, Dariusz Matysek. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby weszli do wiekuistej światłości…

Porządek Mszy Świętych i Nabożeństw w okresie Adwentu oraz informacje:

 • Msze Święte w niedziele i święta sprawowane są bez zmian.
 • Msze Święte w dni powszednie sprawowane są o godz. 6:00 (Roraty), 8:00, 17:00 (Roraty). Nie ma Mszy o godz. 7:00 i 18:00.
 • Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatków dla wspólnot rodzinnych.
 • Przy ołtarzu Św. Józefa jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla osób będących w potrzebie.
Informacje dot. koronawirusa:
 • Osoby będące na kwarantannie, starsze, chore, osoby  opiekujące się małymi dziećmi czy osobami chorymi oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem, korzystają z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania.
 • Osoby, które z poważnych i niezależnych od siebie przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, mogą w niej uczestniczyć za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.
 • Wierni mogą przyjmować Komunię Świętą zarówno do ust, jak i na rękę.
 • Według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada ustanowiono ograniczenia, nakazy i zakazy do dnia 27 grudnia 2020 r.:
  • zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:
   • w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu oraz, że uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa,  (….) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;
   • na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, ( … ) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
  • Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego informuje się o limicie osób, (…) oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie.