III Niedziela Adwentu, 15.12.2019

 1. Dziś, Niedziela (15 grudnia 2019 r.): Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S. z modlitwą w duchowym budowaniu pomnika dla Św. Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ks. Infułata Stanisława Malinowskiego z okazji rocznicy urodzin. Życzymy Mu zdrowia i Bożego błogosławieństwa po najdłuższe lata. Po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tę ofiarę będzie można złożyć w tym miejscu, gdzie grupa charytatywna rozprowadza adwentowe świece i opłatki. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. Niech to będą prośby za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa oraz za matki oczekujące potomstwa. Pamiętajmy o tym, że tak jak Chrystus nigdy nie zdradzi swego Kościoła, a Kościół nigdy nie opuści Zbawiciela, tak nie można rozrywać związku małżeńskiego. Dla chrześcijan małżeństwo nigdy nie może pozostać związkiem czysto świeckim. Za tym przemawia sama natura miłości, która nastawiona jest na wieczne trwanie.
 2. Jutro, w poniedziałek, rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni zwykłe, od jutra, Nowenna będzie ze Mszą św. roratnią – godz. 6.00. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00, a 24 grudnia (wtorek) pół godziny przed „Pasterką” (godz. 23.30).
 3. Przed Świętami Bożego Narodzenia 23 grudnia (poniedziałek) księża przybędą z sakramentalną posługą do chorych zgłoszonych indywidualnie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. W niedzielę dzisiejszą i przyszłą księża spowiadać będą w czasie wszystkich Mszy świętych, a w dni zwykłe podczas Mszy świętych godz. 6.00, 8.00 i 17.00.
 5. W czwartek (19 grudnia): O godz. 20.00 adoracja N.S przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.
 6. W sobotę (21 grudnia): Po Mszy św. godz. 6.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby ich rodzinne wspólnoty były miejscem wzajemnego oddania, życzliwości i wierności na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.
 8. Od 22 do 29 maja 2020 r. będzie Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i innych miejsc w Portugalii. Zgłoszenia, Informacje i program pielgrzymki na stronie diecezjalnej.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się” i nasz „Szkarłatny strumień”.
 10. W minionym tygodniu zmarli: ś.p. Wacław Kieres, Krystyna Kowal, Marian Graczkowski, Janina Kundera. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby przez dar Bożego miłosierdzia stali się uczestnikami wiecznej nagrody Boga.

INFORMACJE NA CZAS ADWENTU

 1. W okresie adwentowym Msze święte w niedziele będą odprawiane bez zmian, natomiast w dni zwykłe o godz. 6.00 ( Msza św. roratnia ), o godz. 8.00 ( bez zmian ) i o godz. 17.00 ( Msza św. wieczorna – roratnia ); a więc w czasie adwentowym w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i o 18.00.
 2. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy również dzieci.
 3. W okresie adwentowym zapraszamy Parafian do nabywania świec adwentowych Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom ( małe świece od 5-ciu zł. wzwyż, duże świece od 12-stu zł. wzwyż ) i opłatków dla rodzinnych wspólnot rodzinnych ( pobierając opłatki składamy dobrowolną ofiarę)). Świece i opłatki po każdej Mszy św. rozprowadzać będzie nasz Parafialny Zespół Caritas. Złożone ofiary przy pobraniu opłatków zostaną podzielone na dar charytatywny w zakresie naszej wspólnoty parafialnej oraz dla parafii na wyrównanie opłat za wykonane dotąd prace związane z ogrodzeniem.
 4. W okresie adwentowym przy ołtarzu św. Józefa jest ustawiony koszyk na produkty spożywcze dla będących w potrzebie. W tym celu można pobrać z tego miejsca reklamówkę.