III NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

16 grudnia 2018 r. 

 

W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskich rodzin. Kto będzie uczestniczył w publicznej modlitwie za rodziny i małżeństwa, może uzyskać odpust zupełny. Natomiast kto pomodli się prywatnie w tych intencjach, zyskuje odpust cząstkowy. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o wszystkich chrześcijańskich rodzinach, aby zawsze Boże Słowo było dla nich drogowskazem i siłą życia w miłości, wierności i uczciwości.

 

Podziękowanie:

* Księdzu dr. Arturowi Skrzypek, dyrektorowi  Wydziału ds. Małżeństw i Rodzin,

 za bardzo piękne i wielkie duchowe inspiracje, które otrzymaliśmy od Niego podczas naszych adwentowych rekolekcji.

* wszystkim naszym Parafianom, którzy uczestniczyli  w tych rekolekcjach, by przygotować się na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego oraz doceniać i otrzymywać nadal Boży dar nowego życia.

* Siostrze Stanisławie i wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie akcji charytatywnych.

*Panu Kamilowi, naszemu organiście, i pozostałym z obsługi kościelnej i liturgicznej.                                                                                        

* za ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

* za ofiarę z tacy na dalsze zaplanowane prace w parafii.

 

Dzisiaj ( 16  grudnia )

*Obecni na Mszach świętych Klerycy z naszego Seminarium przybyli, aby przybliżyć nam ideę Światowych Dni Młodzieży z prośbą o modlitwę i dar serca.

 

Wtorek ( 18 grudnia )

* Po Mszy św. wieczornej , o godz. 17.30 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na wikariacie.

 

Środa ( 19 grudnia )

*Spotkanie z Akcją Katolicką po Mszy św. wieczornej,  ( ok. 17.40 ).

 

Czwartek (  20  grudnia )

*O godz. 20.00 adoracja N.S.  prowadzona przez wspólnotę młodzieży ZCB..

 

 Sobota ( 22 grudnia )

*Po Mszy św. godz.8.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika ( wyjątkowo o tej porze z racji Nowenny do Dzieciątka Jezus, która jest po Mszy św. roratniej – godz. 6.00 ).

* Od godz. 9.00  księża będą z sakramentalną posługą u chorych, zgłoszonych indywidualnie. Zgłoszenia można jeszcze złożyć w zakrystii i kancelarii parafialnej do piątku włącznie.

 

Informacje na kończący się okres Adwentu

*W okresie adwentowym Msze święte w niedziele będą odprawiane bez zmian, natomiast  w dni zwykłe o godz. 6.00 ( Msza św. roratnia ), o godz. 8.00    ( bez zmian ) i o godz. 17.00 ( Msza św. wieczorna,  roratnia  ) , a więc w czasie adwentowym  w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00   i o 18.00.

  Od poniedziałku do piątku na  godz. 17.00 zapraszamy również dzieci. Prosimy dzieci  o przynoszenie lampionów.

 

*W okresie Adwentu zapraszamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatków dla wspólnot rodzinnych . Świece i opłatki po każdej Mszy św. rozprowadza nasz Parafialny Zespół Caritas. Ofiary złożone przy pobraniu opłatków zostaną podzielone na dar charytatywny w zakresie naszej wspólnoty parafialnej oraz na prace związane z wymianą oświetlenia prezbiterium i bocznych ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

* Dzisiaj ( 16 XII ) o godz. 17.00  rozpoczęcie  Nowenny  do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Nowenna po Mszy św. roratniej   – godz.6.00. Natomiast na zakończenie, ( w poniedziałek 24 XII ), pół godziny przed „Pasterką” ( godz. 23.30 ).

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby  odradzając się w łasce Bożej, z radością  dobrze wykorzystali czas w najdłuższych  latach swego życia. 

 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i  „Szkarłatny strumień”.

 

Nasza drużyna ministrantów wygrała w sobotę mecz z grupą Parafii Bożego Miłosierdzia  w Kielcach 7 – 5. W Lidze o Puchar ks. Biskupa. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy młodych chłopców, aby zapisywali się do ministrantów.

 

Prośmy o wieczne szczęście dla zmarłych w ubiegłym tygodniu ś.p. Janusza Furmanka, Stanisława Gąsiorowskiego, Daniela Muchę oraz dla zmarłych spośród naszych rodzin…

 

                                                                                                                                                                                  Proboszcz