III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020

 1. W Czwartek (30 kwietnia): ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, PATRONKI EUROPY.
 2. I Piątek (1 maja): Wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika:
  • Rozpoczynamy nowy, upragniony miesiąc – maj. Starajmy się podczas nabożeństw majowych jednoczyć z Maryją, naszą Matką i modlić się za Kościół, Ojczyznę, nasze rodziny, a przede wszystkim o jak najszybsze pokonanie koronawirusa i za tych, którzy się nim zarazili. NABOŻEŃSTWO MAJOWE w naszej świątyni: w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.
  • Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S. i całodzienna adoracja. Spowiedź podczas Mszy świętych i w czasie adoracyjnym.
  • Tego dnia Ks. Bp Jan Piotrowski udziela wszystkim wiernym z naszej Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. I Sobota (2 maja) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski:
  • W tym roku ze względu na zbieżność Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z IV Niedzielą Wielkanocną ,UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, będzie w sobotę ( 2 maja ). Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy świętej będzie odnowienie milenijnego aktu oddania.
  • Po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Z wiadomej i nadal trwającej przeszkody – koronawirusa, księża nie będą mogli przybyć z sakramentalna posługą do chorych. Jeśli minie to zagrożenie, podamy nowe informacje. Natomiast w przypadku bardzo ciężkiego stanu chorej osoby, prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby do ks. proboszcza lub do księży wikariuszy.
 4. IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (3 maja):
  • O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa – wyjątkowo z udziałem do 60-ciu osób. Intencje modlitwy różańcowej: PAPIESKA – Za diakonów, aby wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła, PARAFIALNA – Módlmy się o zatrzymanie koronawirusa, zdrowie dla zakażonych, siłę dla personelu medycznego, życie wieczne dla zmarłych.
  • 7 maja (czwartek) , od godz. 20.00 adoracją N.S. prowadzoną przez młodzież w naszej świątyni rozpocznie się całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem jako PIĘTNASTE JERYCHO RÓŻAŃCOWE DIECEZJI KIELECKIEJ – pod hasłem: „Na koniec, Moje Niepokalane Serce Zatryumfuje”. To czuwanie raz w miesiącu będzie u nas od maja do października włącznie . Dokładniejsze informacje podamy za tydzień, w następną niedzielę.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 6. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki i niech się cieszą pomyślnością i budują swoją przyszłość na fundamencie, którym jest Chrystus.
 7. W minionym tygodniu zmarli: ś. p. Mieczysław Korfel, Elżbieta Gromniak, Wiesław Wójcik, Marek Olszewski. Módlmy się za nich, za zmarłych zarażonych koronawirusem i za zmarłych z naszych rodzin, aby otrzymali życie wieczne od Chrystusa…

OSTROŻNOŚĆ PRZED KORONAWIRUSOWYM ZAGROŻENIEM

 1. Do odwołania, obowiązują nas nowe przepisy dotyczące liczby wiernych w kościołach. W odniesieniu do wskazań informujemy, że w naszym kościele Św. Wojciecha będzie mogło uczestniczyć podczas jednej Mszy św. 60 osób. Wejście do kościoła od str. Pl. Św. Wojciecha. I dalsza informacja:
 2. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii św. wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki.
 3. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do czasu podania nam dalszej informacji . Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
 4. W tym czasie kryzysu należy unikać masowych zgromadzeń ludzi i trwać w zabezpieczeniu, wychodząc na zewnątrz w maseczce.