III Niedziela Wielkiego Postu, 07.03.2021

 1. Dziś o godz. 8:00 Msza Św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy modlitwa różańcowa w wyznaczonych intencjach. O godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  • W czwartek o godz. 20:00 adoracja prowadzona przez młodzież ZCB.
  • W sobotę VIII rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszej codziennej modlitwie. Po Mszy Św. godz. 7:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego medalika.
 3. Grupa Charytatywna naszej Parafii rozprowadza przed kościołem „Baranki wielkanocne”. Składane ofiary przy tej okazji przeznaczone zostaną  na pomoc  dla dzieci z biednych rodzin.
 4. Przy ołtarzu Św. Józefa ustawiony jest tzw. „Kosz wielkopostny”, do którego można złożyć artykuły spożywcze dla biednych i potrzebujących z naszej Parafii.
 5. 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. Dla upamiętnienia tak  wielkiego Patrona,  w naszej świątyni od 10 do 18  marca będziemy modlić się Nowenną do Św. Józefa. W dni zwykłe o godz. 17.45, a w niedzielę po Mszy św. godz. 8.00. Po zakończeniu Nowenny,  do 8 grudnia b.r. we wtorki po Mszy św. godz. 18.00 będzie stałe nabożeństwo ku czci Św. Józefa.
 6. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby  w ciągłym doświadczaniu cierpliwości i miłosierdzia Bożego, odradzali swoją  miłość ku Bogu   i w dalszym życiu przynosili owoce dobrych czynów.
 7. Policja ponawia prośbę o przekazanie wiadomości przestrzegającej seniorów przed oszukującymi, działającymi metodami kradzieży „na wnuczka” i „na policjanta”. Policja zwraca się również z apelem do rodzin i opiekunów osób starszych, aby poinformowali swoich bliskich, że Policja nigdy nie prosi o pieniądze na prowadzenie swoich działań.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się” .
 9. W minionym tygodniu zmarli: + Stefan Dereniewicz, Teresa Duda, Piotr Pisarczyk, Lutosława Marcinkowska, Władysław Gawior. Módlmy się za Nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby Pan który istnieje wiecznie, dał Im udział w swoim życiu.
Informacje na okres Wielkiego Postu:
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: 8.30, 17.00 i 18.30.
 • Możemy uzyskać odpust zupełny za modlitwę o dobre przygotowanie się do Wielkanocy,  o godne przeżycie rekolekcji oraz za szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi przez dobrze odprawioną spowiedź .
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 • Rekolekcje wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu (21 marca) do wtorku włącznie  (23 marca). Rekolekcje prowadził będzie Ks. dr hab. Tomasz Siemieniec.