III Niedziela Wielkiego Postu, 15.03.2020

Wszyscy przeżywamy bardzo wielkie zaskoczenie: koronawirus dotarł już do Polski i na ten moment wiemy o kilku zakażonych osobach. Okazuje się, że chorych może być więcej. Dlatego trwają wielkie i różne troski  o ratowanie przed tym zagrożeniem.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZMIAN  W CZASIE WIELKOPOSTNYM  Z RACJI OSTROŻNOŚCI ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

 • Droga Krzyżowa w piątki do 29 marca:  o godz. 8.30 i 18.30; Nie będzie o godz.17.00.
 • Nie będzie rekolekcji dla młodzieży i dzieci. Dla dorosłych będzie próba przełożenia na późniejszy, dogodniejszy termin.
 • W czwartki nie będzie adoracji N.S. o godz. 20.00.
 • Kancelaria parafialna do 28 marca b.r. będzie czynna we wtorki, środy i piątki od godz. 10.00 do 12.00.
 • Można będzie uzyskać odpust zupełny za udział w Nabożeństwie Gorzkich Żalów, w modlitwie o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, o szczere pojednanie się z Bogiem i bliźnimi,  poprzez dobrze odprawioną spowiedź.
 • Odwołany jest tzw. „Kosz Wielkopostny” do którego można było składać artykuły spożywcze dla biednych i potrzebujących z naszej Parafii. 
 • W tym czasie kryzysu należy unikać masowych zgromadzeń ludzi.
 1. Dziś po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. i relikwiach Św. Jana Pawła II wspólne modlitewne, duchowe budowanie Pomnika Św. Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin. O godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W czwartek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP.
 3. W piątek u nas w kościele Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne będzie o godz. 8.00. Bardzo prosimy całą naszą wspólnotę parafialną o modlitwę w tej intencji.
 4. W sobotę po Mszy Świętej godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 5. W najbliższą niedzielę: Niedziela Laetare – „TEN DZIEŃ POŚWIĘCONY PANU, BOGU WASZEMU. NIE BĄDŹCIE SMUTNI I NIE PŁACZCIE. NIE BĄDŹCIE PRZYGNĘBIENI, BO RADOŚĆ W PANU JEST WASZĄ OSTOJĄ” (z Pisma św.  Ne 8,9b – 10b).
 6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i aby z mocą miłości Bożej  byli uzdolnieni do zachowania wierności Panu Bogu aż do końca.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”  i  „Miłujcie się”;
 8. W ubiegłym tygodniu zmarli ś. p.: Jarosław Arendarski, Zdzisław Świderski. Módlmy się za nich, za wszystkich zmarłych dotkniętych zakaźną chorobą koronawirusa i zmarłych z naszych rodzin, aby stali się uczestnikami życia wiecznego w chwale nieba…

Komunikaty Kurii Diecezjalnej, Konferencji Episkopatu Polski, Ministerstwa Zdrowia – INFORMACJE (link)