III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W czwartek o godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem młodzieży.
  • W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 08:30, 17:00 (z udziałem dzieci), 18:30.
  • W sobotę po Mszy Św. o godz. 07:00 nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • W niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc w utrzymaniu dla przybyłych 40-stu osób z Ukrainy do Domu Rekolekcyjno – Wypoczynkowego Diecezji Kieleckiej „Betania” w Rabce – Zdroju.
 3. Grupa Charytatywna „Caritas” rozprowadza przed kościołem baranki wielkanocne. Złożone ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie kolonii i pomoc dla dzieci z biednych rodzin.
 4. Plan rekolekcji wielkopostnych:
  • 21 – 23 marca (poniedziałek – środa) dla młodzieży szkół średnich. Spotkania w kościele w godz. 09:00 – 10:00.
  • 28 – 29 marca (poniedziałek – wtorek) dla dzieci szkół podstawowych. Spotkania dla klas V – VIII w godz. 09:15 – 10:15, dla klas 0 – IV w godz. 11:00 – 12:00.
  • od 3 kwietnia (niedziela) dla dorosłych podczas każdej Mszy Świętej.
 5. Caritas Diecezji Kieleckiej ruszył z akcją „Paczka dla Ukrainy”. Kartony są dostępne w zakrystii lub w kancelarii. Paczkę należy przygotować według wskazań określonych na liście dołączonej do kartonu. Przygotowane paczki można przekazać do magazynu przy ul. Ściegiennego 499 lub u nas na plebanię. Przygotowane paczki będą wysłane do rodzin na Ukrainie, a część w miarę potrzeb przekazana zostanie uchodźcom w Polsce, pozostających bez środków życia.
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach ul. Leszczyńska 8 informuje, że od 8 marca w godzinach od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły trwają zapisy do klasy pierwszej – rocznik 2015.
 7. Również Dyrekcja Przedszkola Samorządowego nr 43 w Kielcach, ul. Astronautów 5 informuje o rozpoczęciu rekrutacji do placówki. Zapis 7.00 – 15.00 po uprzednim elektronicznym uzupełnieniu wniosków. Informacje dostępne na str. internetowej przedszkola.
 8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, aby w zdrowiu, szczęściu i radości, mając czyste i wrażliwe serca, promieniowali dobrocią i wprowadzali pokój w swoich środowiskach.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Maria Śmietana, +Wojciech Blinstrub, +Helena Śliwakowska, +Grażyna Płóciennik. Módlmy się za nich, aby ukrzyżowany Jezus, którego wyznawali w życiu doczesnym, dał Im życie wieczne…