III Niedziela Zwykła, 24.01.2021

 1. Dziś po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać Ofiarodawcom.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
  • We wtorek Wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W środę Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • W czwartek Wspomnienie Św. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; O godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez młodzież ZCB;
  • W sobotę po Mszy św. godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 3. Do 30 stycznia w dni zwykłe na godz. 17.00 zapraszamy naszych Parafian do świątyni na kolędowe spotkanie, według wyznaczonych i określonych grup. Msza św. sprawowana będzie w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin i mieszkańców. Po Mszy świętej będzie wystawienie N.S. z modlitwą i udzieleniem kolędowego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie będzie można zabrać pamiątkowy obrazek i poświęconą wodę na pokropienie własnego mieszkania. Porządek spotkań do odczytania w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 4. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy, zdrowia, Bożego wsparcia w dalszym życiu i aby pogłębiając poznanie drogi życia, postępowali ścieżkami wskazanymi przez Słowo Boże.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” .
 6. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Czesława Omańska, Władysław Szczepaniak. Módlmy się za nich, za zmarłych kapłanów – Ks. Krzysztofa Pawłowskiego, Ks. Józefa Żółtaka i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby weszli do domu Ojca, gdzie nie ma już cierpienia, łez ani śmierci…