III Niedziela Zwykła, 26.01.2020

 1. Dziś, po każdej Mszy Świętej będzie zbierana ofiara na rzecz powrotu do zdrowia małej Hani Terleckiej z Kielc. Dziewczynka ma zaledwie 1.5 roku i walczy z nowotworem mózgu. Potrzebna będzie kosztowna terapia zagraniczna. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski całym sercem wspiera działania na rzecz powrotu Hani do zdrowia. Ofiary można złożyć do puszek. Wolontariusze z puszkami będą czekać przed wejściem do kościoła po zakończeniu mszy św. Po Mszach świętych od godz. 8.00 będzie tzw. minikoncert kolędowy, przygotowany przez p. Elżbietę Jarząbek z Częstochowy.
 2. W poniedziałek wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa. Odpust w parafii na Ślichowicach.
 3. We wtorek wspomnienie Św. Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 4. W piątek wspomnienie Św. Św. Jana Bosko, kapłana.
 5. W sobotę po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
 6. W przyszłą niedzielę (2 lutego) ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Błogosławieństwo świec (tak zwanych gromnic). Bardzo prosimy Parafian, aby przynosili je na Msze święte. Tego dnia z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego ofiara złożona na tace przeznaczona zostanie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa. Po zakończeniu wymiana tajemnic różańcowych.
 7. Przypominamy, że w czwartki w czasie kolędowym nie ma adoracji NS. o godz. 20.00.
 8. Ponieważ w najbliższą sobotę, pierwszą miesiąca lutego księża będą jeszcze na kolędzie, posługa duszpasterska u chorych będzie dopiero 7 marca.
 9. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna od 10.00 do 12.00 (we wtorki, środy, piątki); w soboty kancelaria nieczynna.
 10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – aby zawsze w swoim życiu z cierpliwością i wytrwałością byli na drodze miłości i prawdy.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie i „Szkarłatny Strumień” z informacją o porządku wizyty duszpasterskiej.
 12. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p. : Małgorzata Hanusiak, Franciszek Cedro. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby Pan Bóg pozwolił im oglądać wieczną chwałę.
 13. Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
  • W dzisiejszą niedzielę (26 stycznia) – od godz. 15.00 – według zgłoszeń indywidualnych tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć księdza na wizytę duszpasterską w wyznaczonym czasie.
  • Poniedziałek (27 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Pomorska 88, ul. ul. Pomorska domy jednorodzinne, ul. Źródłowa 21;
  • Wtorek (28 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Sandomierska 76, ul. Sandomierska 154, ul. Pomorska 71/73;
  • Środa (29 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Winnicka 6, ul. Winnicka domy jednorodzinne, ul. Jarońskich, ul. Konarskiego 11, ul. Św. Stanisława Kostki;
  • Czwartek (30 stycznia) – od godz. 15.30 – ul. Źródłowa 19, ul. Zielińskiego, ul. Konarskiego 16, ul. Konarskiego domy jednorodzinne;
  • Piątek (31 stycznia) – od godz. 15.30 – ul.: Zagórska;
  • Sobota (1 lutego) – od godz. 9.30 – ul. Astronautów, ul. Winnicka 4,

Plan wizyty duszpasterskiej poza niedzielnymi ogłoszeniami duszpasterskimi jest na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie ogłoszeń i w naszym najnowszym miesięczniku „Szkarłatny strumień”.