IV Niedziela Adwentu, 20.12.2020

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie w naszej parafii przeżywamy  adwentowe rekolekcje. Prowadzi  Ks. dr Mirosław Kowalski, asystent Ks. Biskupa Andrzeja Kalety.
  Spotkania rekolekcyjne: Niedziela (20 grudnia) w godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 16.00 i 18.00; Poniedziałek (21 grudnia) w godzinach: 6.00, 8.00, 11.00 i 17.00; Wtorek (22 grudnia) na zakończenie, tak samo jak w poniedziałek. Podczas wyznaczonych Mszy świętych w czasie rekolekcyjnym i pozostałych dniach do Wigilii Bożego Narodzenia spowiadać będą wszyscy kapłani. Zapraszamy.
 2. We wtorek od godz. 13.00 kapłani przyjdą z sakramentalna posługą do chorych, którzy będą wpisani na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 3. W czwartek dzień Wigilii Bożonarodzeniowej. Starajmy się, aby opłatkowe spotkanie w rodzinach umacniało naszą wzajemną miłość, życzliwość , serdeczność i nadzieję na lepszą i zdrową przyszłość Nowego Roku i dalsze lata, które są jeszcze przed nami. Zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus pół godziny przed „Pasterką” (godz. 23.30); Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. („Pasterka”) w nocy przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. Zebrana ofiara będzie przekazana do diecezjalnej CARITAS. O godz. 20.00 nie będzie adoracji N.S.
 4. W piątek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. W ten święty dzień Narodzenia Pańskiego objawiła się dobroć i miłość Boga do każdego człowieka. Starajmy się przekazywać młodemu pokoleniu tę prawdę o zbawieniu przyniesionym przez Jezusa narodzonego z Maryi. Niech dzieci i młodzież doświadczają codziennej miłości rodziców. Msze święte jak w niedziele.
 5. W sobotę ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. Po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na potrzeby KUL. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 6. W nadchodzącą niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA , MARYI I JÓZEFA. Otoczmy naszą modlitwą wszystkie małżeństwa i rodziny, aby w codziennym życiu doświadczały bliskości Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo prosimy, aby małżonkowie uczestniczący we Mszy św. byli obok siebie. Dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Z wdzięcznością za Jego pasterską posługę w naszej Diecezji Kieleckiej, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach prosząc Jezusa Chrystusa, najwyższego Pasterza, o zdrowie, cierpliwość i wszelkie łaski na dalsze pasterskie posługiwanie.
 7. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa w trosce o zdrowie wszystkich Parafian wizyta duszpasterska będzie miała inny charakter. Co roku przychodziliśmy do Waszych mieszkań z Bożym błogosławieństwem, a w tym roku, Drodzy Parafianie, zapraszamy Was wszystkich do naszej parafialnej świątyni na wspólną Mszę świętą na godz. 17.00 w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin i mieszkańców wyznaczonych w określonych grupach. Taką Kolędę rozpoczniemy po 6 stycznia 2021 r. Dokładnie wyznaczony termin podamy za tydzień w ogłoszeniach oraz na stronie internetowej parafii. Na zakończenie Mszy świętej będzie wystawienie N.S. z udzieleniem kolędowego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie będzie można zabrać pamiątkowy obrazek z przygotowaną modlitwą na tę uroczystą chwilę kolędową i poświęconą wodę na pokropienie mieszkania. Jeśli będzie taka decyzja ze strony naszych Parafian, to zachęcamy do tradycyjnego złożenia ofiar w czasie tej Mszy świętej, które w tym trudnym czasie, jaki wszyscy przeżywamy, stałyby się wielkim wsparciem na utrzymanie kościoła naszej Parafii. Ufajmy, że pomimo tego zaskoczenia, będzie radość z naszych wspólnych spotkań, podkreślona tak bliskim spotkaniem z samym Jezusem i Maryją.
 8. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy , zdrowia, Bożej opieki i aby w świąteczne dni Narodzenia Pańskiego zaznali miłości.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Miłujcie się”;
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Józef Żuk, Janina Mikołajczyk, Feliks Zawierucha, Barbara Grabosz, Anna Bogucka, Stanisław Kromer.  Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby otrzymali wieczną nagrodę zamieszkania w domu Pana na wieki.
Informacje dot. koronawirusa:
 • Osoby będące na kwarantannie, starsze, chore, osoby  opiekujące się małymi dziećmi czy osobami chorymi oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem, korzystają z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania.
 • Osoby, które z poważnych i niezależnych od siebie przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, mogą w niej uczestniczyć za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.
 • Wierni mogą przyjmować Komunię Świętą zarówno do ust, jak i na rękę.
 • Według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada ustanowiono ograniczenia, nakazy i zakazy do dnia 27 grudnia 2020 r.:
  • zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:
   • w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu oraz, że uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa,  (….) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;
   • na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, ( … ) z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
  • Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego informuje się o limicie osób, (…) oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie.