IV Niedziela Adwentu, 22.12.2019

 1. Dziś, w niedzielę (22 grudnia): o godz. 8.00 ze Mszą św. Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 2. We wtorek (24 grudnia): Dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Starajmy się, aby spotkanie opłatkowe gromadziło wspólnoty rodzinne w naszych domach rodzinnych i umocniło wiarę, że Boże Narodzenie jest światłem przekazującym sens dla życia poszczególnych ludzi oraz całej ludzkości. Nowenna do Dzieciątka Jezus pół godziny przed „Pasterką” (godz. 23.30). Podczas Mszy św. o północy ( pasterka ) zebrane ofiary na tacę przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia, Zebrane ofiary zostaną przekazane do diecezjalnej Caritas.
 3. W środę (25 grudnia): UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – W ten święty dzień Narodzenia Pańskiego ukazała się dobroć i miłość Boga. Starajmy się przekazywać młodemu pokoleniu tę prawdę o zbawieniu przyniesionym przez Jezusa narodzonego z Maryi. Niech dzieci i młodzież doświadczają mądrej miłości rodziców i uczą się wybierać to co wartościowe. Niech drzwi wszystkich naszych domów zawsze otwarte będą dla Pana Jezusa przynoszącego miłość z prawdą i życiem. Msze Święte sprawowane są w porządku niedzielnym.
 4. W czwartek (26 grudnia): ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA – Msze Święte sprawowane są w porządku niedzielnym. Zebrane ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. W styczniu, w czwartki nie będzie również Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
 5. W piątek (27 grudnia): ŚWIĘTO JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY – Dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego – pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu; Po Komunii świętej błogosławieństwo wina;
 6. W sobotę (28 grudnia) – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW – po Mszy św. godz. 7 .00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika; Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na Mszę św. za Ojczyznę, która będzie sprawowana w Kościele Akademickim na ul. Wesołej, a później Różaniec Pokutny z przejściem do Kościoła Seminaryjnego p.w. Świętej Trójcy.
 7. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) – Święto Świętej Rodziny Jezus, Maryi i Józefa – ”Oczekuje się od chrześcijańskiej rodziny, że będzie dawała o sobie świadectwo wobec świata, realizując we własnym kręgu ową wewnętrzną jedność życia i miłości, którą Bóg dla niej przewidział w swoim pierwotnym planie” (Św. Jan Paweł II). Podczas Mszy świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo prosimy, aby małżonkowie byli na Mszach świętych obok siebie. Otoczmy naszą modlitwą wszystkie małżeństwa i rodziny.
 8. W najbliższą sobotę, 28 grudnia o godz. 9:30 rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską (tradycyjną kolędę). Księża przybędą wizytą do rodzin na ulicach: Domaszowskiej, Górnej i Wiejskiej. Prosimy o przygotowanie na stoliku krzyża, kropidła ze święconą wodą i zapaloną świecę. To duszpasterskie spotkanie zacznie się wspólną modlitwą w intencji rodziny. Wizyta duszpasterska jest szczególną i wyjątkową okazją do rozmowy dotyczącej życia religijnego, parafialnego, rozwiązywania różnych spraw w życiu rodzinnym oraz przekazania ofiar na wyrównanie opłat za wykonane ogrodzenie od Pl. Św. Wojciecha i od ul. Bodzentyńskiej i na dalsze prace, które trzeba dalej podjąć. Plan wizyty duszpasterskiej poza niedzielnymi ogłoszeniami duszpasterskimi jest na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie ogłoszeń i w naszym najnowszym miesięczniku „Szkarłatny strumień”, który będzie dostępny od jutra. W związku ze zbliżającą się wizytą duszpasterską prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej lub zakrystii osób, małżeństw i rodzin, które zamieszkały na terenie naszej parafii w ubiegłym i bieżącym roku.
 9. Msze święte w dni zwykłe od najbliższego piątku o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 10. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna od 10.00 do 12.00 (we wtorki, środy, piątki); w soboty nie będzie czynna.
 11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – niech Maryja, Pośredniczka łask wniesie w ich domy radość Bożą, dar zdrowia i pomyślności.
 12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i „Szkarłatny Strumień” .
 13. W ubiegłym tygodniu zmarli śp.: Władysław Gągol, Maria Ściwiarska, Konrad Słomka i Julianna Smolarczyk. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby ze śmierci przeszli do nowego życia przekazanego przez Syna Bożego, który dla nas stał się człowiekiem.