IV NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

23 GRUDNIA 2018

Dzisiaj ( 23 grudnia )

„ Już jesteśmy u kresu Adwentu. ( … ) Liturgia zaleca więc, by Pan, który pozwala nam z radością gotować się na tajemnicę Bożego Narodzenia, zastał nas czuwających na modlitwie, głoszących Jego chwałę” ( słowa św. Jana Pawła II )

 

Poniedziałek ( 24 grudnia )

*Dzień Wigili Bożonarodzeniowej. Starajmy się, aby spotkanie opłatkowe gromadziło wspólnoty rodzinne w domach rodzinnych.

*Nowenna  do Dzieciątka Jezus pół godziny przed „Pasterką”( godz. 23.30 ).

*Podczas Mszy św. o północy ( pasterka ) zebrane ofiary na tacę przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia, Zebrane ofiary zostaną przekazane do diecezjalnej Caritas.

 

Wtorek   ( 25  grudnia )

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

*W ten święty dzień Narodzenia Pańskiego ukazała się dobroć i miłość Boga. Starajmy się przekazywać młodemu pokoleniu tę prawdę o zbawieniu  przyniesionym przez Jezusa narodzonego z Maryi. Niech dzieci i młodzież doświadczają mądrej miłości rodziców i uczą się wybierać to co wartościowe. Niech drzwi wszystkich naszych domów zawsze otwarte będą  dla Pana Jezusa przynoszącego miłość.

 *Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

Środa ( 26 grudnia )

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

*Msze święte jak w niedzielę.

*Zebrane ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL.

 

Czwartek  ( 27 grudnia )

ŚWIĘTO JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY;

* Dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego – pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu;

* Po Komunii świętej błogosławieństwo wina;

* Nie będzie adoracji NS. o godz. 20.00

 

Piątek  ( 28 grudnia )

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW;

*  rozpoczynamy wizytę duszpasterską ( kolędę ). Prosimy o przygotowanie na stoliku krzyża, kropidła ze  święconą wodą. To duszpasterskie spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą w intencji rodziny. Wizyta duszpasterska jest szczególną okazją do rozmowy na tematy życia religijnego, parafialnego i wskazań  do rozwiązywania różnych problemów w życiu rodzinnym.

 

Sobota ( 29     grudnia )

–  po Mszy św. godz. 7 .00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;

 

Przyszła I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ( 30 grudnia )

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

*Podczas Mszy świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo prosimy, aby małżonkowie byli na Mszach świętych obok siebie.

*Otoczmy naszą modlitwą wszystkie małżeństwa  i rodziny.

 

Informacje dotyczące okresu Bożonarodzeniowego.

*Plan kolędy na najbliższy tydzień: piątek: 28 grudnia od godz. 15.30 – ul. Romualda 9, ul. Romualda  domy jednorodzinne  –  5. księży  ;   sobota: 29 grudnia od godz. 9.30  – ul. Kościuszki –  5. księży.

*Plan wizyty duszpasterskiej poza niedzielnymi ogłoszeniami duszpasterskimi jest  na stronie internetowej naszej Parafii i w gablocie ogłoszeń oraz  w naszym miesięczniku „Szkarłatny strumień”.

 

*W związku ze zbliżającą się wizytą duszpasterską prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej lub zakrystii osób, małżeństw i rodzin, które zamieszkały na terenie naszej parafii w ubiegłym i bieżącym roku ( szczególnie chodzi o ulice: Leszczyńską, Poleską, Domaszowską i także inne).

*Msze święte w dni zwykłe od najbliższego czwartku o godz.  7.00, 8.00 i  18.00.

*W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna od 10.00 do 12.00 ( we wtorki, środy,    piątki ); w soboty nie będzie czynna.                                                                                                                                                                                                                       Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – życzymy Bożej opieki, wszystkiego najlepszego i aby cieszyli się zawsze obecnością takich ludzi, przez których Bóg napełni ich serca  pokojem i da nową nadzieję. 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się” oraz  nowy  grudniowy numer naszego miesięcznika „Szkarłatny Strumień”  z informacją o zaplanowanej kolędzie. Zapraszamy do lektury.

Módlmy się za zmarłych w ubiegłym tygodniu ś.p. Henryka Jankowskiego i za zmarłych z naszych rodzin, aby Chrystus wprowadził ich do swego królestwa.

                                                                                                         Proboszcz