IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie

12 maja 2019 r.

 

Niedziela ( 12   maja )

*Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele

( o powołania kapłańskie i powołania do życia zakonnego ).Wczoraj nasz alumn Damian Liwocha otrzymał święcenia diakonatu. Dziękując Panu Bogu za dar czterech powołań z naszej parafii, módlmy się za wspomnianego diakona  i pozostałych naszych alumnów. Ponieważ w obecnych czasach mało jest powołań, niech nas wszystkich ten stan tym bardziej pobudzi do wypraszania przez modlitwę nowych powołań do służby Bożej w całym Kościele.  

* O godz. 17.00 Nabożeństwo majowe łączone z modlitwą w dziewięciodniowej Nowennie do Cudownego Medalika w intencji: o mądrość i Światło Ducha Świętego dla narodu i Europy w budowaniu domu na skale Bożych przykazań i Ewangelii.                                                                                   

*O godz. 19.00 w naszym kościele Św. Wojciecha  będzie koncert DAR I TAJEMNICA. Będzie to Koncert z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40 –lecia,  pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Udział w koncercie weźmie aktor teatralny i telewizyjny oraz reżyser Jerzy Zelnik, w interpretacji, którego usłyszymy teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in. : poezję, część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru           i Tajemnicy”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei”. Dopełnienie całości stanowić będzie muzyka na żywo w wykonaniu: Sylwia Strugińska -Wochowska – sopran, Grzegorz Grudzień – organy, Georgij Agratina. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym koncercie..

 

Poniedziałek ( 13  maja )

*Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 19.30  modlitwa różańcowa, a o godz. 20.00 Msza św. i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą świece, lampiony. Serdecznie zapraszamy na to pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

 

Wtorek ( 14  maja )

*Święto Św. Macieja, apostoła.

 

Czwartek ( 16  maja )

*Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

*O godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez młodzież ZcB.

 

Piątek ( 17 maja )

*Od godz. 17.15 będzie spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. ( także dla ich rodziców )

 

Sobota ( 18  maja )

*Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

*O godz. 11.00 I Komunia św. ( w tym roku tylko dla jednej grupy ).

 

Niedziela ( 19 maja )

*O godz. 16.00 Msza św. z udziałem dzieci z okazji pierwszej rocznicy Komunii świętej.

 

ZAPROSZENIA :

#  Zapraszamy młodzież licealną, akademicką i pracującą na spotkanie  z cyklu Bogawędka  z o. Pawłem Chmurą OFM, prowadzącym ośrodek  dla uzależnionych w Chęcinach, które będzie dotyczyć problematyki uzależnień. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po  Mszy św. godz. 18.00 w dworku przy ul. Bodzentyńskiej

 

# VII Uwielbienie na Rynku w Kielcach   26 maja 2019 r.
Rozpocznie się lekko przed godz. 19.00, a zakończy się wyjątkową adoracją Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Dodatkowo Uwielbienie ma charakter charytatywny. W czasie spotkania na Rynku będzie można wspomóc Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy  z Kalkuty w Kielcach, na rzecz którego datki do puszek będą zbierać wolontariusze Hospicjum.
Ks. Marcin Boryń  serdecznie dziękuje wszystkim, którzy duchowo i finansowo wspierają tę inicjatywę. Zwraca się jeszcze  z prośbą o  dalszą pomoc. Gdyby ktoś chciał dobrowolną ofiarą wspomóc to wydarzenie może przekazać na nr konta Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej

PEKAO SA  w Kielcach: 76 1240 1372 1111 0010 4814 5801
Tytułem: Duszpasterstwo Młodzieży – Uwielbienie w Kielcach
Bóg zapłać!                                    

                                           

#  Rycerstwo Niepokalanej zaprasza młodzież  w wieku 15 – 17 lat na kolonie „Rycerskie lato z Bogiem” do Zakopanego w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia. Koszt 900 zł. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Sebastiana.

 

# Jest możliwość wyjazdu do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca w dniu 1 czerwca b.r. Zapisy w zakrystii.

 

# Róże Żywego Różańca zapraszają na pielgrzymkę w dniu 25 maja b.r. do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Koszt 60 zł. od osoby. Program          i dalsze informacje  u ks. Mateusza i w zakrystii do 12 maja. Zapraszamy.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby zawsze mogli się cieszyć godnymi warunkami, żyjąc w pokoju  i pomyślności.

 

Nabożeństwo majowe w naszej świątyni: dni zwykłe po Mszy św. ( godz. 18.00 ), a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00.

 ( dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.00 ). Zapraszamy.

 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się” i „ Szkarłatny strumień”.          

 

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Wilhelmina Stróżyk, Kazimierz Januszko, Bożena Dziewięcka, Anna Dankowska. Módlmy się za Nich i za zmarłych      z naszych rodzin, aby uczestniczyli w wiecznej chwale zbawionych…  

Proboszcz

ks. Jan Tusień