IV Niedziela Zwykła, 31.01.2021

 1. Serdecznie dziękujemy Rodzinom, które uczestniczyły w spotkaniach kolędowych. Ogromną wdzięcznością ogarniamy Was za składaną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Gdyby one nie wpłynęły, mielibyśmy finansowy problem na ten rozpoczęty nowy rok, ale dzięki Waszej życzliwości i pomocy udało się wyrównać za ubiegły rok wszystkie opłaty dotyczące naszych zobowiązań wobec Kurii Diecezjalnej, WSD i innych instytucji. Z pozostałej części tych ofiar, także przekazanych na parafialne konto i dołączając bieżącą ofiarę z tacy niedzielnej, pomimo trwającego problemu koronawirusa, może uda się spokojnie przetrwać ten rok w wymiarze finansowym.
  Drodzy i przezacni członkowie naszej Rodziny Parafialnej, dziękujemy Wam za tę wspólną troskę i odczucie duchowej i materialnej potrzeby dla Kościoła. Niech Wam Pan Bóg błogosławi i wynagradza wszelkimi łaskami. Również dziękujemy za ofiarę złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Przy tej okazji zbierana taca zostanie przeznaczona na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.00. Podczas Mszy świętych będzie poświęcenie świec.
  • W czwartek o godz. 20.00 adoracja N.S. z modlitwą o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne, prowadzona przez młodzież ZCB.
  • W piątek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i całodzienna adoracja do godz. 18.00. Spowiedź w czasie adoracyjnym i podczas Mszy świętych.
  • W sobotę wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Po Mszy św. godz.8.00 przy wystawionym N.S. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.00 księża przybędą do chorych z sakramentalną posługą. Gdyby u kogoś z chorych były przeszkody związane z koronawirusem, prosimy wcześniej nas powiadomić.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa.
 3. Od 1 lutego w dni powszednie przywrócony zostanie poprzedni termin wieczornej Mszy św. – będzie o godz. 18.00. Również od 1 lutego Kancelaria Parafialna będzie czynna: wtorek, środa, piątek w godzinach 10.00 12.00 oraz 16.00 – 18.00, a w sobotę w godzinach 10.00 – 12.00.
 4. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa,  aby cieszyli się wspieraniem potrzebną pomocą materialną i duchową, trwali w podtrzymywaniu nadziei na godne i szczęśliwe życie.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 6. W ubiegłym tygodniu  zmarli: ś.p.  Teresa Kryj, Bożena Maćkowiak, Mateusz Zając. Módlmy się za nich i  za zmarłego Ks. prałata Edwarda Chata oraz za zmarłych z naszych rodzin, aby doszli do pełnego poznania Boga i oglądali Jego chwałę…