Msze Święte i Nabożeństwa w naszej świątyni [PRZEPISY PORZĄDKOWE]

UWAGA !!!

Stosując się do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, informujemy, iż podczas celebracji Eucharystii i innych obrzędów religijnych w naszej świątyni nie może przebywać więcej niż 60 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA

OD STRONY PLACU ŚW. WOJCIECHA

 

Biorąc pod uwagę wprowadzenie przez administrację rządową stanu zagrożenia epidemicznego oraz nawiązujący do tego faktu komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragniemy poinformować, że:

  1. Na Mszy świętej w naszej świątyni może uczestniczyć max 60 osób. Wynika to z ograniczenia, polegającego na zakazie gromadzenia się więcej ilości osób niż 1 os. na 15m2.
  2. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii św. wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki.
  3. Biskup Jan Piotrowski, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w kościołach;
  4. Spotkania wszystkich wspólnot, grup modlitewnych zostają zawieszone do odwołania.
  5. Szczególną formą świętowania Dnia Pańskiego, właściwą w aktualnej sytuacji, będzie łączność duchowa ze zgromadzeniem Eucharystycznym poprzez środki społecznego przekazu (radio, telewizję, Internet);
  6. Zachęcamy także do tego, by w czasie przeżywania Mszy św. za pośrednictwem środków społecznego przekazu wzbudzić w sobie gorącą intencję zjednoczenia się z naszym Panem Jezusem Chrystusem, czyli komunii duchowej.
  7. Warto rozeznać sytuację, czy ktoś w naszym sąsiedztwie nie potrzebuje pomocy np. w zrobieniu i dostarczeniu zakupów czy też w jakiejś innej formie (chodzi tu głównie o osoby starsze).
  8. Kancelaria parafialna czynna (do odwołania) we wtorki, środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00.
  9. W tym czasie kryzysu należy unikać masowych zgromadzeń ludzi i trwać w zabezpieczeniu, wychodząc na zewnątrz w maseczce.

Prosimy o modlitwę rodzinną w intencji powstrzymania epidemii oraz za chorych i pracowników służby zdrowia.

Prosimy o śledzenie informacji podawanych przez media ogólnopolskie, Biuro Prasowe oraz stronę internetową Konferancji Episkopatu Polski, media diecezjalne oraz tych, zamieszczanych na naszej stronie internetowej.

 

WAŻNE LINKI: