Msze Święte i Nabożeństwa w naszej świątyni [PRZEPISY PORZĄDKOWE]

UWAGA !!!

NA MSZY ŚW. W NIEDZIELĘ ORAZ W DNI POWSZEDNIE ZAPRASZAMY

TYLKO TE OSOBY, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJE MSZY ŚW.

Stosując się do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, iż podczas celebracji Eucharystii i innych obrzędów religijnych nie może przebywać więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA TYLKO PRZEZ ZAKRYSTIĘ

OD STRONY PLACU ŚW. WOJCIECHA

 

Biorąc pod uwagę wprowadzenie przez administrację rządową stanu zagrożenia epidemicznego oraz nawiązujący do tego faktu komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pragniemy poinformować, że:

 1. Na Msze święte do naszej świątyni zapraszamy jedynie osoby, które zamówiły intencje mszalne. Wynika to z ograniczenia, polegającego na zakazie zgromadzeń liczących więcej niż 5 osób.
 2. Biskup Jan Piotrowski, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w kościołach;
 3. Poza przypadkami zagrożenia życia, przed świętami Wielkanocnymi nie będzie odwiedzin chorych z sakramentami świętymi.
 4. Spotkania wszystkich wspólnot, grup modlitewnych zostają zawieszone do odwołania.
 5. Szczególną formą świętowania Dnia Pańskiego, właściwą w aktualnej sytuacji, będzie łączność duchowa ze zgromadzeniem Eucharystycznym poprzez środki społecznego przekazu (radio, telewizję, Internet);
 6. Zachęcamy także do tego, by w czasie przeżywania Mszy św. za pośrednictwem środków społecznego przekazu wzbudzić w sobie gorącą intencję zjednoczenia się z naszym Panem Jezusem Chrystusem, czyli komunii duchowej.
 7. Warto rozeznać sytuację, czy ktoś w naszym sąsiedztwie nie potrzebuje pomocy np. w zrobieniu i dostarczeniu zakupów czy też w jakiejś innej formie (chodzi tu głównie o osoby starsze).
 8. Droga Krzyżowa w Piątki (do odwołania): o godz. 08:30, 18:30.
 9. Nie będzie rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Dla dorosłych odbędą się w innym terminie.
 10. W czwartki nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
 11. Kancelaria parafialna czynna (do odwołania) we wtorki, środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00.
 12. Odwołany jest tzw. “Kosz Wielkopostny”, do którego można było składać artykuły spożywcze dla biednych i potrzebujących z naszej Parafii.

Prosimy o modlitwę rodzinną w intencji powstrzymania epidemii oraz za chorych i pracowników służby zdrowia.

Prosimy o śledzenie informacji podawanych przez media ogólnopolskie, Biuro Prasowe oraz stronę internetową Konferancji Episkopatu Polski, media diecjezjalne oraz tych, zamieszczanych na naszej stronie internetowej.

 

WAŻNE LINKI: