Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 23.05.2021

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. godz. 13.00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte jak w dni powszednie.
  • W środę wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana.
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte jak w dni powszednie. O godz. 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem młodzieży ze Wspólnoty Zarażę Cię Bogiem.
  • W sobotę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Po Mszy Św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. O godz. 12:00 w Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach dwóch naszych rodaków – dkn Damian Liwocha i dkn Damian Jędrzejczyk – przyjmie święcenia kapłańskie. Ciesząc się z grona wyświęconych kapłanów, którzy zostaną posłani na „Żniwo Wielkie” kapłańskiej posługi, pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie i módlmy się również o nowe powołania, także i z naszej parafii.
  • W niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 13:00 uroczysta Msza Święta prymicyjna ks. Damiana Jędrzejczyka. Prymicyjna Msza Święta ks. Damiana Liwochy w niedzielę, 6 czerwca o godz. 13:00. Zapraszamy.
 3. Ks. Bp Jan Piotrowski przekazuje nam informację, że przedstawiciele Fundacji Centrum Życia i Rodziny zwrócili się do Niego z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją kierowaną do Marszałka Sejmu RP w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa 19 marca. Do każdej z parafii przekazano do podpisania odpowiednie formularze. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych Parafian o złożenie tych podpisów w zakrystii, w kancelarii i w grupach parafialnych. Do 20 czerwca b.r. podpisy będą przesłane do naszej Kurii Diecezjalnej.
 4. W odniesieniu do zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała, decyzją ks. Bpa Jana Piotrowskiego, nie będzie głównej procesji przez Kielce (z Katedry do Św. Wojciecha lub od Św. Wojciecha do Katedry ). U nas w Parafii św. Wojciecha będzie procesja wokół kościoła.
 5. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby postępując w prawdzie i miłości, byli w gronach swoich wspólnot świadkami obecności Boga i niech Duch Święty przyjdzie im z pomocą w słabościach i umacnia nadzieję na życie wolne od bólu i łez.
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 informuje o trwających zapisach do szkoły na zbliżający się nowy rok szkolny.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: +Stanisław Idczak, +Elżbieta Antosik, +Józef Walaszczyński, +Teresa Kobryń, +Józef Świercz, +Bożena Stachurska, +Gabriel Goraj, +Daniela Pierzchała. Módlmy się za Nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby otrzymali nagrodę nieba i szczęście wieczne.