Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Ten dzień Pięćdziesiątnicy to dzień narodzin Kościoła, wspólnoty uczniów. O godz. 17.00 Nabożeństwo majowe.
 2. Poniedziałek  (1 czerwca): ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA. Matka Chrystusa jest naszą matką, naszym ratunkiem i naszą Orędowniczką u Boga. Zaufajmy Jej wstawiennictwu. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa za zmarłą ś.p. p. dr Zofię Kulińską.
 3. Od poniedziałku rozpocznie się Nabożeństwo czerwcowe – Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele o godz. 17.00, w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00. Zapraszamy.
 4. Środa (3 czerwca): Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 5. I Czwartek (4 czerwca): ŚWIĘTO KU CZCI JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pasterzach Kościoła, aby pełniąc kapłańską służbę z miłością i pokorą mogli się cieszyć wzrostem wiary w ludziach i niech Pan Bóg im błogosławi i strzeże na drogach życia.
 6. I Piątek  (5 czerwca): Wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S. i całodzienna adoracja. spowiedź podczas Mszy świętych i w czasie adoracyjnym.   
 7. I Sobota (6 czerwca): Po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Po znanej i długiej przerwie, od godz. 9.00 księża przybędą do chorych z duszpasterską posługą. Kontaktując się wcześniej  z chorymi przez telefon, pragniemy otrzymać potwierdzenie, czy każdy z nich pragnie już tego  spotkania. 
 9. Wczoraj, w sobotę ( 30 maja )  o godz. 10.00 w kościele Św. Józefa w Kielcach Ks. Bp Jan Piotrowski udzielił świecenia kapłańskie jedenastu diakonom. Dziękujmy Panu Bogu za dar nowych kapłanów i módlmy się o nowe powołania.
 10. Niedziela (7 czerwca): UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Kościół Boży oddaje w tym dniu w specjalny sposób chwałę Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Stawia tym samym nas,  swoich wyznawców, wobec największej tajemnicy wiary. Niech nasza wiara zawsze powołuje nas do udziału w życiu Trójcy Przenajświętszej. O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa i później wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc czerwiec: PAPIESKA – Aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi do życia dając się poruszyć przez Serce Jezusa; PARAFIALNA –  Módlmy się o Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Św. dla Kapłanów, szczególnie nowo wyświęconych, aby byli dla wszystkich wzorem życia zgodnego z Ewangelią.
 11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby zawsze poddając się mocy Ducha Świętego umacniali się w nadziei na dalsze życie wolne od cierpienia i łez.
 12. W minionym tygodniu zmarli: ś. p. p. doktor Zofia Kulińska, Wiesław Klemens, Henryk Stąpor, Grzegorz Kozłowski, Antoni Boniaszczuk. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby zamieszkali w wiecznym królestwie…

PIĘTNASTE JERYCHO RÓŻAŃCOWE DIECEZJI KIELECKIEJ – pod hasłem: „Na koniec, Moje Niepokalane Serce Zatryumfuje” będzie w naszym kościele w czwartek i piątek.

Oto plan następnego spotkania:

Czwartek (4 czerwca)

 • 20.00 – 21.00   Młodzież ZCB ze wspólnotą przybywającą  w czwartki miesiąca i Róże Ż.R. i p.w. Matki Boskiej Fatimskiej;
 • 21.00 – 22.00   Księża i  Siostry zakonne

Piątek (5 czerwca)

 • 9.00 – 10.00   Róże Ż.R.  p.w. Św. Maksymiliana i Św. Antoniego;
 • 11.00 – 12.00   Róże Ż.R. p.w. Św. Jana Pawła II i Św. Józefa;
 • 12.00 – 13.00   Róże Ż.R. p.w. Zwiastowania NMP i MB Pocieszycielki Strapionych;
 • 13.00 – 14.00   Róże Ż.R. p.w. MB Królowej Różańca Świętego i NMP Matki      Miłosierdzia;
 • 14.00 – 15.00   Apostolat Maryjny; i Akcja Katolicka.
 • 15.00 – 16.00   Rycerstwo Niepokalanej; R. Ż. R. Matki Boskiej Gromnicznej
 • 16.00 – 17.00   Róże Żywego Różańca p.w. Matki Bożej Łaskawej i Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej
 • 17.00 – 18.00   Róże Ż.R.  p.w. Matki Bożej Królowej Polski i Św. Wojciecha;
 • 18.30 – 19.30    Róże Żywego Różańca  p.w. Św. Faustyny i Św. Stanisława Biskupa;