NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

9 czerwca 2019 r.

                                                                                                Dzisiaj:
*Kończy się okres wielkanocny i ponownie rozpoczyna się zwykły w liturgii.
*Ks. Piotr Pochopień, pełniący duszpasterską posługę na misjach w  Brazylii będąc u nas na Mszach świętych wygłosi Słowo Boże. Po Mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć mu ofiarę na budowę Centrum Katechetycznego ze stołówką i kuchnią dla dzieci ( w Brazylii ).
*W niedzielę – 9 czerwca u nas w Kielcach będzie Marsz dla Życia i Rodziny.
Rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 13.00. Następnie uczestnicy Marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami centrum Kielc do Placu im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
Zapraszamy naszych Parafian do udziału w tym Marszu.
*W związku z inicjatywą zbierania podpisów przeciwko planowanemu tzw. „marszowi równości” w Kielcach, który ma się odbyć 13 lipca b.r., Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej kieruje również do naszej parafii apel o przeprowadzenie  w naszej parafii zbiórki podpisów wyrażających sprzeciw wobec tego „marszu”. Te podpisy można składać na dostępnych listach przy ołtarzu św. Józefa i przy dwóch wyjściach z naszej świątyni. Niech złożone podpisy będą przystopowaniem  próby zalegalizowania propagandy homoseksualizacji , dewiacji,  związków osób tej samej płci, bo „marsze równości” są sprzeczne z prawem i fundamentalnymi wartościami chrześcijańskimi. Dołączmy tu jeszcze słowa Św. Jana Pawła II:               „W naszych czasach złe pojmowanie praw człowieka podważa niekiedy samą naturę instytucji rodziny i związku małżeńskiego. Trzeba, aby na wszystkich płaszczyznach zjednoczyły się wysiłki tych, którzy wierzą w wartość rodziny opartej na małżeństwie. Jest to rzeczywistość ludzka i Boska, którą należy chronić i umacniać  jako podstawowe dobro społeczeństwa”.
* O godz. 17.00 Nabożeństwo  czerwcowe.

                                                                        Poniedziałek ( 10 czerwca )
*ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

                                                                                  Wtorek ( 11 czerwca )
*Wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.

                                                                                 Czwartek ( 13 czerwca )

*ŚWIETO KU CZCI JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO  WIECZNEGO KAPŁANA. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pasterzach Kościoła, aby Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan, umacniał ich w posłudze.
*Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 19.30 modlitwą różańcową, o godz. 20.00 Msza św. i po Mszy św. procesja z figurą MB Fatimskiej. Przynieśmy ze sobą świece, lampiony. Serdecznie zapraszamy.
*O godz. 20.00 nie będzie adoracji N.S.

                                                                                              Piątek ( 14 czerwca )
  *Wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

                                                                                             Sobota ( 15 czerwca )
 *Po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

                                               Przyszła niedziela  ( 16 czerwca ) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

*Ta niepojęta tajemnica odsłania się tym, którzy całym sercem przylgną do Boga  w codziennych zmaganiach, ożywiani Jego Słowem i umacniani Jego Ciałem.
Nabożeństwo czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. wieczornej ( godz. 18.00 ),  a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00.
                                                                

                                                                                       PIELGRZYMKI I WYJAZDY
*Już 15 czerwca b.r. rozpocznie się XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy, które  w tym roku odbędzie pod hasłem „Po co Ci to? Pod prąd do źródła” Wyjazd spod kościoła Św. Wojciecha – godz. 15.00; koszt 20 zł. + 10 zł. wpisowe; zapisy w zakrystii po Mszy św. lub u ks. Mariusza Kałki. Zapraszamy.
*Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha w Rzeszowie – jak co roku w Boże Ciało – w tym roku przypada 20 czerwca. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zapisy w zakrystii  i w kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł.
*Świętokrzyskie Stowarzyszenie Akademickie w Kielcach organizuje kolonie letnie nad morzem w Jastrzębiej Górze w terminie 15 – 26 lipca b.r. dla dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Koszt wypoczynku 800 zł. Dalsze informacje na plakacie w tablicy ogłoszeń.
*Rycerstwo Niepokalanej zaprasza młodzież  w wieku 15 – 17 lat na kolonie „Rycerskie lato z Bogiem”  do Zakopanego w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia. Koszt 900 zł. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Sebastiana.
*Parafia Św. Wojciecha razem z Ks. Mariuszem zaprasza na pielgrzymkę w dniach  od 3 do 11 sierpnia b.r. do Medjugorie. Wszystkie  informacje  na str. internetowej Parafii i w gablocie ogłoszeń oraz u Ks. Mariusza.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby strzegli skarbu wiary i miłości, mężnie wyznając Chrystusa przed ludźmi.
Dziękujemy Siostrze Stanisławie i osobom z naszej Grupy Charytatywnej za  zbiórkę ofiar do puszek ( 980 zł.) na Diecezjalny Fundusz Remontowo – Budowlany . Bóg zapłać.
Od 10 do 12 czerwca zapraszamy na targi SACROEXPO.  Ta wystawa to okazja do obejrzenia i zakupu nowości wydawniczych i dewocjonaliów w atrakcyjnych cenach. Wstęp na targi i konferencje jest bezpłatny. Szczegóły na www.sacroexpo.pl. Zaprasza p. Bożena Staniak – Wiceprezes Zarządu Spółki Targi Kielce S.A.
 Biblioteka parafialna na „dworku”, ul. Bodzentyńska 29 będzie otwarta i czynna we wtorki od godz. 9.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy Parafian do włączenia się w lekturę.
Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się” i „ Szkarłatny strumień”.          
W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Ks. Alojzy Królicki z Domu Księży Emerytów, Alicja Kącka, Ryszard Arendarski. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, niech  nasza modlitwa  w jedności z pielgrzymującym Kościołem otworzy im bramy nieba. 
 
 
                                                                                                                                                               Proboszcz