Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 04.04.2021

 1. Serdecznie podziękowania:
  • księdzu prał. Stanisławowi Słowikowi, Dyrektorowi Caritas Diecezji Kieleckiej za obecność i przewodniczenie dzisiejszej Liturgii Rezurekcyjnej,
  • księdzu Infułatowi Stanisławowi, ks. Janowi, ks. Mariuszowi, ks. Sebastianowi, ks. Adrianowi oraz ks. Dariuszowi posługę w konfesjonale i duszpasterską pomoc w czasie wielkopostnym,
  • wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych i w Drodze Krzyżowej,
  • księdzu dr. Pawłowi Tambor, Rektorowi WSD za przekazane życzenia dla nas Księży i Parafian oraz za skierowanie na czas Wielkiego Postu do naszej Parafii diakona Pawła Foderowicza z Par. Kostomłoty,
  • za bardzo piękną, wytrwałą posługę z poświęceniem czasu, w przygotowaniu i ustawieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego: ks. Adrianowi, ks. Sebastianowi, diakonowi Pawłowi, pani Martynie Wrońskiej, panu kościelnemu Stanisławowi, Maciejowi Wachli, pani Magdalenie, panu Pawłowi Lelasowi oraz innym osobom,
  • Siostrom Szarytkom, ministrantom i osobom posługującym przy ołtarzu, grupom parafialnym za dar modlitwy, pracownikom kościelnym: Panu Kamilowi – organiście, Pani Renacie – sprzątaczce,
  • s. Stanisławie, naszej Grupie charytatywnej i tym, którzy wzięli udział w pomocy dla ubogich,
  • ks. Sebastianowi i Wspólnocie Zarażę Cię Bogiem za ukazanie w naszej świątyni przed północą w Wielki Piątek Męki Pańskiej w montażu słowno – muzycznym,
  • wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego , będącym na adoracjach i obecnym dzisiaj przy ołtarzu Zmartwychwstałego Pana.
 2. Dkn Paweł kończy już jutro w naszej parafii duszpasterską praktykę. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Jego zaangażowanie i pomoc w duszpasterskiej posłudze. Na pewno pozostanie w naszej pamięci jako bardzo zdolny, pracowity, pełen pokory i otwarty na wymagające obowiązki w kapłaństwie. Życzymy Mu , aby w posłudze duszpasterskiej, którą wkrótce rozpocznie po święceniach kapłańskich, z radością i odważnie podejmował to wszystko, czego będzie oczekiwał od Niego Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, w wyznaczonych wspólnotach Kościoła. Będziemy pamiętać o Nim w naszych modlitwach.
 3. W Oktawie Wielkanocnej:
  • W poniedziałek porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Ofiary złożone na tacę będę przeznaczone na potrzeby uczelni katolickich.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek o godz. 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Młodzież ze Wspólnoty Zarażę Cię Bogiem.
  • W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, po Mszy św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie po Mszy o godz. 08:00.
 5. W nadchodzącą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 08:00 Msza Święta z udziałem Róż Żywego Różańca. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Kieleckiej.
 6. Do chorych kapłani z sakramentalną posługą przybędą w sobotę, 10 kwietnia od godz. 09:00. W przypadku poważnych zagrożeń dla życia chorej osoby, po zgłoszeniu i według ustalonej godziny, ksiądz przybędzie z posługą każdego dnia.
 7. Według zaleceń w związku z aktualną sytuacją epidemiczną należy w kościołach zachować zasady sanitarne dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk, odległości 1.5 m.
 8. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby przechodzili przez życie ze światłem wiary i wspólnie z nami trwali w nadziei na odzyskanie radości życia, które kaleczy koronawirus.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: +Jerzy Adamiec, +Stanisława Łubek, +Sławomir Bukwa. Módlmy się za Nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby uczestniczyli w nowym życiu darowanym przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.