Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17.04.2022

Drodzy Parafianie i Goście,

w tym wspaniałym dniu, kiedy Chrystus, ofiarowany jako nasza Pascha, powstał z martwych, dał nam światło na życie i nieśmiertelność. Chrystus zmartwychwstały, uwielbiony, żyje we wspólnocie swoich uczniów. I dlatego przeżywamy bardzo wielką radość, którą trzeba wszystkim przekazywać. Dzieląc się tą radością płynącą z wiary w moc miłości Bożej , która się nigdy nie kończy, my duszpasterze z księżmi seniorami i diakonem Michałem , składamy WAM najserdeczniejsze życzenia: Niech Zmartwychwstały PAN będzie dla WAS światłem i mocą w głoszeniu dla bliźnich radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Zbawiciela. Życzymy, aby Zmartwychwstały Pan zawsze był dla Was drogą, prawdą i życiem, a będąc czytelnym znakiem Boga i promieniując Jego łaską, byście mogli zachęcać nowe pokolenie na drogę prawdziwego życia. Także niech Wam służą na każdy dzień: zdrowie, szczęście, radość i pokój. Prosimy od nas kapłanów przekazać świąteczne życzenia tym, którzy nie mogą uczestniczyć w świątecznych uroczystościach ze względu na stan ich niesprawności i choroby. Szczęść Boże.

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i grupom, które były zaangażowane w przygotowania, w ostatnich dniach, wielkich wydarzeń paschalnych.
 2. Dziś swoją praktykę duszpasterską kończy dkn Michał. Życzymy Mu, aby w posłudze duszpasterskiej, którą wkrótce rozpocznie z radością i odważnie podejmował to wszystko, czego będzie oczekiwał od Niego Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus w wyznaczonych Mu Wspólnotach Kościoła.
 3. W nadchodzącym tygodniu:
  • W poniedziałek, drugi dzień świąt. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tego dnia 24 rocznica święceń biskupich bpa Mariana Florczyka. Ofiarą na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • We wtorek rocznica wyboru Benedykta XVI na Stolicę Piotrową.
  • W czwartek o godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Młodzieży ze Wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem”.
  • W piątek z okazji Oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę po Mszy Św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto Patronalne Caritas.
  1. Po każdej Mszy Świętej ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieła Caritas Diecezji Kieleckiej.
  2. W naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Jacka Kuziela z Warszawy, który wygłosi homilie podczas Mszy Świętych z okazji zbliżającej się 20-tej Objawienia Cudownego Medalika.
  3. W godz. 15:00 do 15:45 adoracjach w ramach „Godziny Miłosierdzia”.
 5. Od 19 do 23 kwietnia dalsza peregrynacja Obrazu Niepokalanej Cudownego Medalika wg harmonogramu:
  1. 08:30 – Czuwanie z Niepokalaną
  2. 17:30 – Różaniec z Niepokalaną.
   Zakończenie peregrynacji 23 kwietnia o godz. 17:00.
 6. Uroczystość odpustowa w tym roku będzie miała miejsce w poniedziałek, 25 kwietnia. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.
 7. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej i aby żyjąc w prawdzie, byli autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Pana dla ludzi zagubionych i szukających sensu życia.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Zofia Przychodnia, + Ryszard Ratajczak, + Halina Jaroń, + Krystyna Zawora. Módlmy się za Nich, aby przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, osiągnęli chwałę życia wiecznego.