Noc Świętych

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października 2019 r. w wielu kościołach odbędzie się Noc Świętych – czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „W mocy Bożego Ducha”.

U źródła świętości jest OBIETNICA. Bóg zaprasza każdego człowieka do relacji z Nim wskazując na cel – zbawienie. Konsekwencją tej obietnicy powinno być zaufanie i ludzka decyzja. Ona pozwala człowiekowi dojrzewać do świętości, w której nie brakuje Bożej opieki. Jednym z wyrazów tej obecności jest Duch Święty. On staje się obrońcą/adwokatem, w którego imieniu jesteśmy w stanie zmierzyć się z oskarżeniami. To On ożywia, to co w nas jest słabe i uświęca nasze życie. Święci, którzy oddali się Bogu i Jego łasce, będą przewodnikami po duchowych drogach podczas naszej tegorocznej modlitwy.

W imieniu organizatorów zapraszamy do kościoła NMP Matki Kościoła w Kielcach – Dąbrowie dnia 31 października 2019 r. na godz 18.00. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św., której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Po zakończonej Eucharystii rozpoczniemy modlitwę przy relikwiach świętych, a następnie procesyjnie z lampionami przejdziemy do kościoła p.w. Ducha Świętego w Kielcach na Stoku, aby tam uczestniczyć w modlitwie uwielbienia. Będziemy prosić świętych kościoła o wstawiennictwo. Chcemy Bogu wyrazić wdzięczność za dar ich życia, które przypomina każdemu z nas o naszym powołaniu do świętości.