Spotkanie osób jadących na Pielgrzymkę [Ukraina 2019]

Spotkanie osób jadących na Ukrainę z Parafią św. Wojciecha odbędzie się w Niedziele (14 kwietnia 2019r.) o godz. 14.00 w kościele św. Wojciecha w Kielcach.

Zapraszamy.

 

 

 

PIELGRZYMKA Z PARAFIĄ ŚW. WOJCIECHA W KIELCACH

LWÓW – OLESKO – PODHORCE – POCZAJÓW KRZEMIENIEC – ŻÓŁKIEW

 

TERMIN: 01-04.05.2019    KOSZT: 850 ZŁ.

 

DZIEŃ 1  

6:00 – Msza Święta w kościele parafialnym, wyjazd z Kielc na Ukrainę. W godzinach popołudniowych przyjazd do LWOWA, wizyta na  Cmentarzu Łyczakowskim, jednej z najstarszych nekropolii istniejących do dziś w Europie oraz Cmentarzu Orląt Lwowskich,  spacer na Wysoki Zamek (najwyższe wzniesienie Lwowa, z którego rozciąga się wspaniała panorama miasta),  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2  

Po śniadaniu, dalsze zwiedzanie LWOWA, m.in.: Katedra Polska z kopią wizerunku Matki Boskiej Łaskawej, Msza Święta, spacer po Starym Mieście – Rynek z zabytkowymi kamienicami, Ratusz, Katedra Ormiańska, Kaplica Boimów, Katedra p.w. W. N. M. P (Katedra Łacińska), Opera, pomnik A. Mickiewicza, Uniwersytet Lwowski, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3  

Po śniadaniu, wyjazd do OLESKA, miejsca narodzin króla Jana III Sobieskiego: zamek Daniłowiczów i Sobieskich, następnie zwiedzanie pałacu-fortecy Koniecpolskich i Rzewuskich w PODHORCACH, przejazd do  POCZAJOWA, zwiedzanie Ławry Poczajowskiej – XVI wiecznego, prawosławnego monastyru, największego na Wołyniu i drugiego na całej Ukrainie, przejazd do KRZEMIEŃCA – niegdyś perły Wołynia, rodzinnego miasteczka Juliusza Słowackiego, pięknie położonego w dolinie, pośród wzgórz z górą Bony – ruiny zamku księcia Witolda, zwiedzanie m.in.: dom-muzeum Juliusza Słowackiego, dawny kościół, klasztor i kolegium Jezuitów, gdzie mieściło się słynne Liceum Wołyńskie, kościół pw. św. Stanisława, Msza Święta, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4    

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu,  wyjazd do ŻÓŁKWI, miasta założonego przez hetmana koronnego Stanisława Żółkiewskiego, będącego jednym z najważniejszych miejsc w życiu Jana III Sobieskiego, który spędził tu dzieciństwo i lata młodzieńcze, a później uczynił z zamku żółkiewskiego pierwszą rezydencję królewską, zwaną  „Małym Wawelem”, zwiedzanie min.: zamek Sobieskich, kościół Św. Wawrzyńca, Msza Święta, Zespół Dominikański, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Kielc w późnych godzinach wieczornych.  

 

Cena obejmuje:

– transport komfortowym autokarem (WC, video, klimatyzacja, barek),

– 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami),

– wyżywienie: 3x śniadanie, obiadokolacja (2 dania, deser, woda),

– opiekę pilota,  usługi lokalnych przewodników, opiekę duchową kapłana,

– bilety wstępu, wynajem radioodbiorników,  realizację programu jw.,

– ubezpieczenie KL/NNW

ZAPISY I INFORMACJE POD NUMEREM TELEFONU:793 770 020