Pielgrzymka Różańcowa “duchowo”

Tegoroczna XII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca będzie miała zmieniony charakter. Przeżywać ją będziemy w sobotę, 3 października 2020 r. w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie w sposób duchowy – w łączności z wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w naszej diecezji.

Od soboty, 19 września 2020 r. powiat kielecki jest w tzw. strefie żółtej. Zatem jako organizatorzy musimy dostosować się do wszystkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych – w związku z tym nie organizujemy w tym roku przyjazdu do Piekoszowa!

Biskup Kielecki zaprasza nas byśmy we wszystkich wspólnotach parafialnych zorganizowali czuwanie modlitewne i zaprosili wszystkich członków Żywego Różańca do modlitwy. Do Piekoszowa przybędą tylko Róże Żywego Różańca pochodzące z piekoszowskiej parafii.

O godz. 12.00 Biskup Kielecki Jan Piotrowski z Arcybiskupem Tomaszem Petą z Kazachstanu sprawować będą Mszę św. Całość wydarzenia będzie transmitowana przez Internet już od godz. 10.30 wraz z konferencją oraz wspólnie odmówionym różańcem o godz. 11.15.

We wspólnotach parafialnych można zorganizować spotkanie w tym samym czasie lub w godzinach wieczornych, by nie burzyć porządku wspólnoty parafialnej. Można również przeprowadzić wspólne uczestnictwo oglądając transmisję z Piekoszowa.

W najbliższych dniach prześlemy Czcigodnym Księżom całość materiałów liturgicznych na ten dzień wraz z konferencją i rozważaniami różańcowymi.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. Proszę o zrozumienie i zorganizowanie we wszystkich parafiach duchowej pielgrzymki.

Niech Matka Boża Miłosierdzia wyprasza potrzebne łaski. Z wyrazami szacunku i darem modlitwy

Ks. Łukasz Zygmunt
DIECEZJALNY MODERATOR ŻYWEGO RÓŻAŃCA
tel. 502-429-800