ŚDM Lizbona 2022

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.

Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie 1984 r. Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się papież Benedykt XVI oraz papież Franciszek.

W ramach diecezji kieleckiej chcemy włączyć się w to wydarzenie. Najpierw poprzez spotkania modlitewno-formacyjne w parafiach i dekanatach a później  poprzez udział w samym wydarzeniu, które odbędzie się w Lizbonie w 2022r.

1. Od listopada są dostępne materiały, które będą raz w miesiącu udostępniane jako pomoc w przeprowadzeniu spotkania z młodymi. Materiały można znaleźć TUTAJ.

2. Każdego 13 miesiąca zapraszamy młodych z Kielc do Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II (ul. Weosła 54) na Mszę św. o godz. 18.30, a po Mszy na spotkanie formacyjne przygotowujące na wyjazd do Lizbony.

Zachęcamy do przesyłania informacji na stronę diecezjalną, w których miejscach naszej diecezji organizowane są podobne spotkania – [email protected]

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY KOORDYNATOR PRZYGOTOWAŃ DO ŚDM LIZBONA 2022

>> www.mlodziez.diecezja.kielce.pl