Święto Chrztu Pańskiego, 10.01.2021

 1. Dziś podczas każdej Mszy św. będzie pobłogosławienie wody i poświęcenie nią wiernych oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Dzień Seminaryjny. Alumni  naszego Seminarium okażą świadectwo, że Jezus Chrystus jest Panem powołania. Ta okoliczność jest duszpasterską troską o powołania kapłańskie i materialne wsparcie WSD w Kielcach. Złożone ofiary na tacę przeznaczone będą dla WSD. Niech ten dzień będzie pięknym okazaniem  naszej duchowej i materialnej troski o nasze Seminarium.
 2. W nadchodzącym tygodniu:
  • W czwartek o godz. 20:00 adoracja N.S. prowadzona przez młodzież ZCB.
  • W sobotę po Mszy Św. godz. 7:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 3. Do końca stycznia wieczorna Msza św. w dni powszednie sprawowana będzie o godz. 17.00.
 4. Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska będzie miała inny format. Od jutra (10 stycznia) do 30 stycznia zapraszamy Was Drodzy Parafianie do naszej świątyni na godz. 17.00, według wyznaczonych i określonych grup. Będzie sprawowana Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin i mieszkańców. Na zakończenie Mszy świętej będzie wystawienie N.S. z udzieleniem kolędowego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie będzie można zabrać pamiątkowy obrazek i poświęconą wodę na pokropienie własnego mieszkania. Mamy nadzieję, że pomimo tak zaskakującej zmiany kolędowej, będzie radość z naszych wspólnych spotkań.
 5. Pan Michał Ulewiński, który prowadził Wędrówkę po Polsce z Krzyżem, wędrując w minionym roku przez całą Polskę z Krzyżem, dokonał znaku Krzyża przechodząc Polskę z północy na południe i z zachodu na wschód. Pod jego przewodnictwem będzie w naszej Parafii Peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana przez wspólnoty, które tworzą „Męski Różaniec”. Hasłem tej peregrynacji są słowa: „ Matko Boża zjednocz serca Polaków , abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił cały świat”. To spotkanie peregrynacyjne w naszym kościele będzie od 15 stycznia do 21 stycznia. Plan przeżywania tej peregrynacji: W dni zwykłe – Po Mszy św. godz. 8.00 modlitwa różańcowa (część radosna); godz. 12.00 – modlitwa Anioł Pański z modlitwą różańcową (część światła); godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego z rozważaniem bolesnej części różańca; po Mszy św. godz. 17.00 modlitwa różańcowa (część chwalebna). Adoracja N.S. od czasu po Mszy św. godz. 8.00 do godz. 17.00. W niedzielę (17 stycznia) po Mszy św. godz. 11.00 modlitwa różańcowa (część radosna); po Mszy św. godz. 13.00 przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa (część światła); po Mszy św. godz. 16.00 przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa (część bolesna); po Mszy św. godz. 18.00 modlitwa różańcowa (część chwalebna). W niedzielę po każdej Mszy św. po ogłoszeniach parafialnych pan Michał skieruje do nas krótkie słowo.
 6. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy im zdrowia, Bożej opieki i aby Bóg objawił w ich życiu swoją moc , podźwignął ich i pocieszył w dalszym życiu.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 8. W  ubiegłym tygodniu  odeszli do Pana: śp.  Ryszard Wielgus, Maria Gniazdowska, Irena Zarzycka, Wanda Gajda. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby stali się dziedzicami wieczności.