Święto Chrztu Pańskiego, 12.01.2020

 1. W dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego starajmy się, abyśmy zawsze pamiętali, że przez obmycie wodą chrztu stali się uczniami Jezusa, powołani do życia w miłości i prawdzie. Caritas Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na spotkanie Opłatkowe nasz Parafialny Zespół Caritas, które odbędzie się w kościele Św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.
 2. Piątek – Wspomnienie Św. Antoniego, opata.
 3. Sobota – Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 4. Od 18 do 25 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczególnie w tym czasie módlmy się, aby wspólnoty chrześcijańskie z ufnością otwierały się na dialog i modlitwę z Kościołem rzymskokatolickim.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 w naszym kościele odbędzie się Wielopokoleniowy Koncert Kolęd pt. „Nad Betlejem w ciemną noc” w wykonaniu dzieci z Przedszkola i Ogniska Wychowawczego od Sióstr Szarytek oraz połączonych chórów: Chóru Parafii Św. Wojciecha i Chóru Charite po dyrekcją p. Kamila Goli. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 6. W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej bardzo serdecznie dziękujemy Różom Żywego Różańca za przekazaną ofiarę – 2000 zł. – na dalsze prace. Bóg zapłać!
 7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby wychowywali swoje potomstwo w miłości do Boga.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się” i „Szkarłatny Strumień” z informacją o porządku wizyty duszpasterskiej .
 9. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p. : Genowefa Baranowska, Lidia Rutkowska, Elżbieta Grzelec, Jerzy Małolepszy, Sylwia Borchulska. Módlmy się za nich, za zmarłych z naszych rodzin, aby zanurzeni przez chrzest w wielkanocnej tajemnicy Chrystusa, stali się uczestnikami Jego chwały.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

 • *Prosimy, aby w czasie kolędy na stoliku ustawiono krzyż, kropidło ze święconą wodą i zapalono świece.
 • Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
  • Poniedziałek ( 13 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Daleka 19, ul. Daleka 21, ul. Daleka 23.
  • Wtorek ( 14 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Daleka 3, ul. Daleka 25, ul. Daleka 27, ul. Daleka – domy jednorodzinne ;
  • Środa ( 15 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul. Śląska 8, 18, 24, 26, 28, 32, 36.
  • Czwartek ( 16 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul.: Śląska 6, 10, 34.
  • Piątek ( 17 stycznia ) – od godz. 15.30 – ul.: Wielkopolska 5, 6, 8, 14.
  • Sobota ( 18 stycznia ) – od godz. 9.30 – ul. Radlińska, ul. Leszczyńska nr od 156 do 178: ul. Otrocz, ul. Powstania Styczniowego, ul. Morcinka, ul. Poleska, ul. Dobrzyńska.
 • Plan wizyty duszpasterskiej poza niedzielnymi ogłoszeniami duszpasterskimi jest na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie ogłoszeń i w naszym najnowszym miesięczniku „Szkarłatny strumień”.
 • W czwartki stycznia nie będzie adoracji NS. o godz. 20.00.
 • W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna od 10.00 do 12.00 ( we wtorki, środy, piątki ); w soboty nie będzie czynna.