Święto Ofiarowania Pańskiego, 02.02.2020

1. Wczoraj w naszej wspólnocie parafialnej św. Wojciecha zakończyliśmy duszpasterską wizytę. Księża naszej Parafii bardzo serdecznie dziękują rodzinom i mieszkańcom Parafii, którzy zaprosili nas do siebie na wspólną modlitwę i rozmowę z przekazaniem ofiary na znane wydatki, za poczęstunek w czasie kolędy. Jeśli chodzi o ofiarę z wizyty duszpasterskiej, po podliczeniu przekażemy w najbliższą niedzielę. Jesteśmy bardzo wdzięczni za miłe, życzliwe przyjmowanie nas w rodzinach, przez osoby, które nie mają już możliwości być z najbliższymi u siebie, a tych osób jest bardzo wiele. Bardzo wielką wdzięczność za duszpasterską pomoc w czasie wizyty duszpasterskiej przekazujemy ks. Marcinowi Boryniowi, Diakonowi Damianowi Liwocha, naszym czcigodnym Księżom Seniorom: Ks. infułatowi Stanisławowi Malinowskiemu, Ks. Janowi Latale z Domu Księży Emerytów, którzy codziennie w dni zwykłe zastępowali nas na wieczornej Mszy św. i w konfesjonale. Bez Ich pomocy kolęda trwałaby jeszcze dłużej. I jeszcze jedno, bardzo wielkie podziękowanie od ks. proboszcza dla Księży wikariuszy, którzy w swoich obowiązkach mieli nie tylko kolędę, ale inne zajęcia: pogrzeby, katechezę w szkole, obsługę w kancelarii parafialnej, a poza tym pojawiały się grypowe doświadczenia.
Drodzy Parafianie, dziękując Wam za zaproszenie nas na wizytę duszpasterską i za materialne wsparcie na dalsze prace, będziemy nadal trwać z Wami w modlitewnej jedności i pamięci. Bóg zapłać.

2. Dziś, w niedzielę błogosławieństwo świec (gromnic). Bardzo prosimy Parafian, aby przynosili je na Msze święte. Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego ofiara złożona na tace przeznaczona zostanie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa. Po zakończeniu wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej: PARAFIALNA – Módlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej, Uzdrowienie Chorych o Bożą opiekę, ulgę w cierpieniu, potrzebne łaski dla chorych z naszej parafii i naszych rodzin oraz o cierpliwość i siłę dla opiekujących się chorymi; PAPIESKA – Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

3. W poniedziałek wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika

4. W środę wpomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

5. W czwartek wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; Z okazji I czwartku miesiąca pamiętajmy w naszych modlitwach o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.

6. W piątek po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. Litania do N.S. Pana Jezusa i całodzienna adoracja do godz. 18.00. Spowiedź w czasie adoracyjnym i podczas Mszy świętych.

7. W sobotę po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z udziałem chorych, którzy z okazji Dnia Chorych pragną przystąpić do Sakramentu pokuty i przyjąć Sakrament Namaszczenia chorych.

9. Po zakończonej kolędzie kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, środy, piątki i soboty w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.

10. Poradnictwo rodzinne: spotkania Poradni Rodzinnej przy naszej parafii św. Wojciecha odbywają się w salkach na wikariacie: dla Narzeczonych w każdy wtorek od 17:00 do 18:00. dla Małżonków w pierwszy poniedziałek miesiąca od 17:00 do 18:00.

11. W dniu 11 lutego od godz. 11.30 w Przychodni Lekarskiej „PATRON”, przy ul. Kopernika 3 w Kielcach, odbędą się badania USG, DOPPLER, PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PŁUC USG STAWÓW, USG PIERSI ORAZ ECHO SERCA. Bliższe informacje w Przychodni.

12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – życzymy, aby trwając w wewnętrznym pokoju, cierpliwości, pogodzie ducha, w zdrowiu i radości, mogli żyć dla swoich rodzin.

13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Szkarłatny Strumień”.

14. W ubiegłym tygodniu zmarli ś.p. : Helena Osija, Aniela Chwałek, Włodzimierz Dąbek, Barbara Litwin. Módlmy się za nich, za zmarłych z naszych rodzin, aby w darze Bożego miłosierdzia weszli do wiecznej szczęśliwości i poznali swego