Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 22.11.2020

 1. Dzisiaj Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza również przedstawicieli z naszego parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na uroczystą Mszę świętą z racji święta patronalnego AK. Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, dziękując P. Kamilowi, naszemu organiście, chórowi parafialnemu oraz zespołowi młodzieżowemu za ich posługę w naszej parafii, życzymy im zdrowia, Bożej opieki i rodzinnego szczęścia.
 3. We wtorek, wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Ddung – Lac, prezbitera i Towarzyszy; O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu w wypominkach, a po Mszy świętej modlitwa za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.
 4. W czwartek o godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez Młodzież ZCB.
 5. W sobotę, po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym okresie Msze Święte niedzielne będą sprawowane bez zmian, natomiast w dni powszednie o godz. 6:00 (roraty), 8:00 i 17:00 (roraty), w związku z tym nie będzie mszy o godz. 7:00 i 18:00.
 7. Ks. Bp Jan Piotrowski będzie obchodził szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy wspierającym duchowo i materialnie naszą parafię: składającym ofiarę podczas Mszy św., kilku osobom przekazującym na konto parafialne i w kancelarii. Bóg zapłać!
 9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożej opieki, radości, aby doświadczali dobroci od bliźnich i byli świadkami prawdy i miłości.
 10. W minionym tygodniu odeszli już z tej ziemi : ś.p. Roman Opaccy, Jan Surma, Edmund Jagiełka, Władysława Terlińska, Tadeusz-Marcin Sobota, Krystyna Gola. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby zwycięski Król wieków, Jezus Chrystus, dał im życie w swoim królestwie niebieskim…

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

 • Według zaleceń należy zachować obowiązek zakrywania ust i nosa (z wyłączeniem osób sprawujących kult). W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.
 • Osoby będące na kwarantannie, starsze, chore, osoby opiekujące się małymi dziećmi czy osobami chorymi, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem, korzystają z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania.
 • Osoby, które z poważnych i niezależnych od siebie przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, mogą w niej uczestniczyć za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.
 • Wierni mogą przyjmować Komunię Świętą zarówno do ust, jak i na rękę.