Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 24.11.2019

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest także patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży  i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Akcja Katolicka jest apostolatem społecznym zabiegającym o to, aby Jezus Chrystus królował nie tylko w życiu jednostek, lecz także w rodzinach i społeczeństwie. Prosimy też  naszych Parafian o dołączanie się do grona  naszej Akcji Katolickiej. Zgłoszenia w zakrystii, kancelarii i u ks. proboszcza. O godz. 11.00 ks. Mirosław Cisowski odprawi w kieleckiej katedrze uroczystą Mszę świętą z okazji święta Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Kieleckiej. U nas w kościele Msza św. w intencji Akcji Katolickiej o godz. 8.00.
 2. W poniedziałek Wspomnienie (dowolne) Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.30 w salce na wikariacie.
 3. We wtorek,  o godz. 18.00  będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu  w wypominkach, a po  Mszy świętej żałobna  procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.
 4. W czwartek, o godz. 20.00 adoracja N.S,  przygotowana  i prowadzona przez młodzież ZCB.
 5. W piątek przypada piąta  rocznica ingresu Pasterza Diecezji, Biskupa Jana Piotrowskiego do katedry kieleckiej. O godz. 18.00 w bazylice katedralnej będzie Msza św. w intencji Ks. Bpa Ordynariusza. Do udziału w tej uroczystości zapraszani są Księża, Siostry zakonne, wierni świeccy. Polecajmy Dostojnego Jubilata naszej modlitewnej pamięci.
 6. W sobotę ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA – dzień imienin Ks. Biskupa Andrzeja Kalety. Życząc Mu zdrowia i Bożego błogosławieństwa, niech dalsza nasza modlitwa będzie odpowiedzią wdzięczności  za Jego biskupie posługiwanie. Po Mszy św. godz.7..00 Nabożeństwo  Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.   Tego dnia również Kielcach odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy pod hasłem: “Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii”. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 w kościele akademickim św. Jana Pawła II. Następnie przejście z modlitwą różańcową ulicami: Wesołą, Czerwonego Krzyża i Jana Pawła II do kościoła Świętej Trójcy. Organizatorem Marszu jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.
 7. W najbliższą niedzielę, 1 grudnia rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – ADWENT i Nowy Rok Kościelny pod hasłem:  „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Rozpoczynając ADWENT pamiętajmy, że jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do nas na ten świat. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia przy końcu czasów. Dlatego wypraszajmy u naszego Odkupiciela łaskę mądrego przeżywania tych dni. O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przed wystawionym N.S. modlitwa różańcowa. Po zakończeniu wymiana tajemnic różańcowych.
 8. W okresie adwentowym Msze święte w niedziele będą odprawiane bez zmian, natomiast  w dni zwykłe o godz. 6.00     ( Msza św. roratnia ), o godz. 8.00 ( bez zmian ) i o godz. 17.00 (Msza św. wieczorna,  roratnia) , a więc w czasie adwentowym  w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i o 18.00. Od poniedziałku do piątku na  godz. 17.00 zapraszamy również dzieci. Prosimy dzieci   o przynoszenie lampionów. Dalsze informacje o czasie adwentowym podamy w przyszłą niedzielę.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy zdrowia i aby w ich sercach trwał pokój Boży, pozwalający przetrwać wszelkie trudności.
 10. Od 22 do 29 maja 2020 r. będzie Diecezjalna Pielgrzymka  do Fatimy i innych miejsc w Portugalii. Zgłoszenia, Informacje i program pielgrzymki na stronie diecezjalnej.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się”.
 12. W ubiegłym tygodniu zmarli: +Szczepan Smorągiewicz, Barbara Czajka, Zofia Wesołowska, Piotr Surowiec. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby Chrystus wprowadził ich do życia w wiecznym królestwie.