Uroczystość Najświętszej Trójcy, 07.06.2020

 1. Niedziela  (7 czerwca): O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa i później wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc czerwiec: PAPIESKA – Aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi do życia dając się poruszyć przez Serce Jezusa; PARAFIALNA –  Módlmy się o Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Św. dla Kapłanów, szczególnie nowo wyświęconych, aby byli dla wszystkich wzorem życia zgodnego z Ewangelią. O godz. 17.00 Nabożeństwo czerwcowe.
 2. Poniedziałek  (8 czerwca): Wspomnienie Św. Jadwigi Królowej. Odpust na os. Świętokrzyskim.
 3. Czwartek (11  czerwca): UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻEGO  CIAŁA). Ta uroczystość przypomina, że prawdziwym pokarmem dającym siłę do życia  i przemieniającym nas, jest Eucharystia. Otaczając czcią Eucharystię wyznajemy naszą wiarę, że tylko w Bogu jest prawdziwe życie.
  • Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 13.00, 16.00, 18.00.
  • W tym wyjątkowym, trudnym czasie stanu epidemii,  w uroczystość Bożego Ciała nie będzie procesji eucharystycznej spod naszej świątyni  do Katedry, ale u nas w kościele św. Wojciecha będzie Ks. Bp Jan Piotrowski  na Mszy św. o godz. 9.30. Po Mszy św. z Jego udziałem procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła.
  • Prosimy naszych Parafian, by na tę uroczystość  i na czas Oktawy, umieszczone były  w  oknach mieszkań dekoracje w znakach eucharystycznych.
  • O godz. 20.00 nie będzie adoracji N.S.
 4. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. godz. 18.00, łączonej z Nabożeństwem Czerwcowym, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, a na zakończenie Oktawy wokół kościoła do czterech ołtarzy.
 5. Piątek (12  czerwca): Wspomnienie błogosławionego Józefa Pawłowskiego z grona 108. Męczenników.
 6. Sobota (13 czerwca): Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. Nabożeństwo Fatimskie – rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 19.30 i po jej zakończeniu Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą M.B. Fatimskiej.
 7. Nabożeństwo czerwcowe – Najświętszego Serca Pana Jezusa –  w niedziele o godz. 17.00, w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00. Zapraszamy.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy w naszej świątyni , z czwartku na piątek, uczestniczyli w modlitwie PIĘTNASTE JERYCHO DIECEZJI KIELECKIEJ oraz tym, którzy codziennie po Mszach świętych porannych modlą się za Kościół i naszą Ojczyznę i w innych intencjach. Bóg zapłać.
 9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby zawsze strzegli właściwej hierarchii wartości, stawiając Boga ponad wszystko
 10. W minionym tygodniu zmarli: ś. p.  doktor Zofia Kulińska, Helena Derleta, Andrzej Zając, Irena Karasińska, Anna Waczyńska. Módlmy się za nich, aby przez dar miłosierdzia  otrzymali życie wieczne…