Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30.05.2021

 1. Dziś o godz. 13:00 w naszej parafii Msza Św. prymicyjna Ks. Damiana Jędrzejczyka. Dziękując Panu Bogu, módlmy się z wielkim pragnieniem i nadzieją przybywania nowych powołań kapłańskich, także i z naszej Parafii. O godz. 18:00 na Placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Jan Piotrowski będzie przewodniczył Eucharystii w intencji obrony życia i rodziny.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w dzień powszedni.
  • We wtorek Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego – w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.00. Wspomnienie Świętego Justyna, męczennika.
  • W środę na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIV Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 30 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Decyzją Biskupa Jana Piotrowskiego, nie będzie procesji przez Kielce (z Katedry do Św. Wojciecha lub od Św. Wojciecha do Katedry).
   U nas będzie procesja wokół kościoła. Msze święte o godz. 06:30; 08:00; 09:30 (z procesją wokół kościoła), 13:00, 16:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11:00. Zapraszamy dzieci komunijne i inne, by w uroczystym stroju uczestnicząc w procesji sypały kwiatki. Prosimy także Was, by na czas uroczystości Bożego Ciała i Oktawy umieścili na szybach okien w mieszkaniach dekoracje w znakach eucharystycznych. Od piątku po Mszy św. godz. 18.00, w Oktawie Bożego Ciała, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 19:30 będzie modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II w Masłowie pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka. O godz. 20:00 nie będzie adoracji N.S.
  • W piątek po Mszy Św. godz. 08:00 wystawienie N.S. z Litanią do Najświętszego Serca Jezusa i całodzienna adoracja do godz. 18.00. spowiedź podczas wszystkich Mszy świętych i w czasie adoracyjnym. Zapraszamy.
  • W sobotę po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika. Od godz. 9:00 księża przybędą z sakramentalną posługą do chorych.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. wystawienie N.S. z modlitwą różańcową w wyznaczonych intencjach i później wymiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Św. Prymicyjna Ks. Damiana Liwochy. O godz. 12.00 rozpocznie się procesja z domu rodzinnego Księdza Prymicjanta przy ul. Domaszowskiej. O godz. 12.30 powitanie w kaplicy, następnie Prymicjant odprawi Pierwszą Mszę Świętą w rodzinnej parafii. Zapraszamy.
 3. Ks. Bp Jan Piotrowski przekazuje nam informację, że przedstawiciele Fundacji Centrum Życia i Rodziny zwrócili się do Niego z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją kierowaną do Marszałka Sejmu RP w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa 19 marca. Do każdej z parafii przekazano do podpisania odpowiednie formularze
 4. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby wszyscy mogli się cieszyć poszanowaniem praw , godnymi warunkami życia i aby zawsze byli na otwartej drodze życia, wiodącej do poznania Boga i doświadczenia Jego miłości.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”
 6. W minionym tygodniu zmarli +Zenona Zarzecka, +Janina Zagała i +Tadeusz Kokosiński. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby otrzymali wieczną radość w królestwie niebieskim.