Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 16.05.2021

 1. Wczoraj w Bazylice Katedralnej przyjął święcenia diakonatu nasz kleryk Marcel Musiał. Gratulujemy i ogarniamy naszą modlitwą. Również wczoraj w naszym kościele dzieci klas trzecich przystąpiły do I Komunii Św. Gratulując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych wczorajszego pięknego przeżycia, życzymy i bardzo pragniemy, aby serca Waszych dzieci łączone z Waszymi sercami, zwracane były siłą wiary i miłości do Jezusa, który „ jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
 2. Dziś po Mszach Św. przed naszą świątynią zbiórka do puszek na uleczenie siedemnastoletniego Wiktora Lewickiego pochodzącego ze Szczecina, który przeżywa bardzo mocną chorobę nowotworową,  w 80-ciu procentach może być uzdrowiony, ale w Stanach Zjednoczonych.
 3. W nadchodzącym tygodniu:
  • W czwartek o godz. 20:00 adoracja N.S. z udziałem młodzieży.
  • W sobotę po Mszy Św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Św. godz. 13:00 będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania i z kandydatami.
 4. Nowenna do Ducha Świętego w każdy dzień (do soboty) po zakończeniu Mszy św. godz. 08:00. Nabożeństwo majowe w naszej świątyni w dni zwykłe  po Mszy św. godz. 18.00,  a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00. Zapraszamy.
 5. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby często doświadczali radości w życiu, przeżywając swoje dni w pokorze i cierpliwej miłości.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 7. W minionym tygodniu zmarły : +Janina Furmanek, +Teresa Ćwikła, +Anna Gajda. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby zmartwychwstały Pan , który poszedł przygotować nam miejsce, otworzył Im bramy nieba.