UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj

*O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. wystawienie N.S., modlitwa różańcowa, błogosławieństwo           i później wymiana Tajemnic różańcowych. Intencje różańcowe na miesiąc czerwiec: PARAFIALNA – Módlmy się, by wierni z naszej parafii jak najliczniej uczestniczyli we Mszach  świętych i nabożeństwach w niedziele i święta; PAPIESKA: Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

*O godz. 13.00 w naszym kościele Msza św. prymicyjna Ks. Marka Zawadzkiego, który jako Dkn  w okresie Wielkiego Postu był u nas na praktyce duszpasterskiej. Wdzięczni Mu za obecność  w naszej parafii  z duszpasterską pomocą we wspomnianym okresie, życzymy Mu aby wezwany przez Chrystusa do kapłaństwa, w mocy Bożego Ducha, z radością i szczęściem pełnił tę wielką posługę w Kościele.

*W odniesieniu do Dekretu Ks. Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, ustanawiającego Diecezjalny Fundusz Remontowo – Budowlany, przed naszym kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek dla parafii z naszej diecezji na prace remontowo – budowlane.

* O godz. 17.00 Nabożeństwo  czerwcowe.

 

Poniedziałek ( 3 czerwca )

*Wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

*W Masłowie na lotnisku w rocznicę pobytu św. Jana Pawła II  w Diecezji Kieleckiej, będzie modlitewne spotkanie z udziałem niepełnosprawnych z naszej diecezji. Spotkaniu przewodniczył będzie Ks. Bp Marian Florczyk. Rozpoczęcie o godz. 10.30, a o godz. 11.00 Msza św. Zapraszamy naszych parafian.

 

Środa ( 5 czerwca )

*Wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

I Czwartek ( 6 czerwca )

*O godz. 20.00 adoracja N.S. z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne prowadzona przez młodzież ZCB .

 

I Piątek ( 7 czerwca )

*Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S. Adoracja do godz. 18.00. Spowiedź w czasie adoracji i podczas Mszy świętych. Na godz. 18.00 zapraszamy również dzieci.

* Ks. Rafał Dudała, Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Akademickich

serdecznie zaprasza do udziału w nabożeństwie Drogi Światła. Rozpocznie się ono w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej w Kielcach w piątek 7 czerwca o godz. 19.30. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec.

 

Sobota ( 8 czerwca )

*Wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

*Po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

 

Przyszła niedziela  –  NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ( 9 czerwca )

*Kończy się okres wielkanocny i ponownie rozpoczyna się zwykły w liturgii.

*Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn do włączenia się w modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Kapłanów, Ojczyzny     i Europy. Męski Różaniec w tych intencjach zostanie ofiarowany w niedzielę – 9 czerwca przed Bazyliką Katedralną w Kielcach o godz. 12.15. Następnie uczestnicy modlitwy wezmą udział we Mszy świętej o godz. 13.00 i w Marszu dla Życia i Rodziny.

*Ks. Piotr Pochopień, będący na misjach w  Brazylii będzie na Mszach świętych głosząc Słowo Boże. Po Mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć mu ofiarę na budowę Centrum Katechetycznego ze stołówką i kuchnią dla dzieci ( w Brazylii ).

 

Nabożeństwo czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. wieczornej ( godz. 18.00 ), a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00. Od piątku do przyszłej soboty włącznie razem z Nabożeństwem czerwcowym będzie Nowenna do Ducha Świętego. Zapraszamy.

 

Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha w Rzeszowie – jak co roku w Boże Ciało – w tym roku przypada 20 czerwca. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł.

 

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza młodzież  w wieku 15 – 17 lat na kolonie „Rycerskie lato z Bogiem” do Zakopanego w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia. Koszt 900 zł. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Sebastiana.

 

Parafia Św. Wojciecha razem z Ks. Mariuszem zaprasza na pielgrzymkę w dniach  od 3 do 11 sierpnia b.r. do Medjugorie. Wszystkie  informacje  na str. internetowej Parafii  i w gablocie ogłoszeń oraz u Ks. Mariusza.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby Duch Święty doprowadzał ich do pełnej prawdy i autentycznej miłości.

 

Biblioteka parafialna na „dworku”, ul. Bodzentyńska 29 będzie otwarta we wtorki od godz. 9.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy Parafian do włączenia się w lekturę korzystając z wielu książek, które pozwolą przywołać i upamiętnić tradycję, historię i umocnić religijnie. Wszelkie inne uzgodnienia  korzystania z biblioteki z Siostrą Stanisławą przez telefon.

 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się” i „ Szkarłatny strumień”.          

 

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Czesław Fauszewski, Jerzy Kuśmierski, Zofia Jagielska, Kazimiera Wsułek, Jerzy Chojnacki, Kazimierz Mazur. Módlmy się za nich i za zmarłych   z naszych rodzin, aby doszli do pełnego poznania Boga i oglądali Jego chwałę…

                                                                                                                                                       Proboszcz ks. Jan Tusień