Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15.08.2021

 1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek, wspomnienie Św. Jacka, Prezbitera;
  • W środę, wspomnienie Św. Klary, Dziewicy;
  • W czwartek, 20 rocznica śmierci Bpa Mieczysława Jaworskiego. Msza Święta w intencji Śp. Biskupa zostanie odprawiona o godz. 18:00 w Bazylice Katedralnej przez Bpa Mariana Florczyka. Zapraszamy;
  • W piątek, wspomnienie Św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła;
  • W sobotę, wspomnienie Św. Piusa X, Papieża. Po Mszy Św. o godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim Pielgrzymom, którzy w piątek dotarli na Jasną Górę, uczestnicząc w XL Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej. Również dziękujemy Pielgrzymom Duchowym, którzy byli w duchowej łączności z pieszymi pątnikami. Dziękujemy również Naszym Parafianom i innym osobom, za ofiarę niedzielnej tacy oraz tym, którzy w ubiegłym miesiącu przekazali ofiarę na nasze konto bankowe.
 3. W każdy trzeci piątek miesiąca od maja do września na Świętym Krzyżu trwają nocne czuwania, na które zapraszają nas Ojcowie Oblaci. O godz. 20:00 Droga Krzyżowa spod Krzyży Katyńskich, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, Nabożeństwo przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, o 22:00 Msza Święta i zakończenie czuwania.
 4. W sobotę, 21.08. oraz 18.09. w godz. 09:00 – 14:00 na terenie kościoła Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach odbędzie się zbiórka elektrośmieci na misje. Koordynatorem akcji jest Pan Władysław Burzawa. W razie potrzeby można skontaktować się z nim telefonicznie pod nr 790 561 622.
 5. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego wsparcia w dalszym życiu i aby odnajdowali w Maryi wzór dojrzałego życia religijnego i szanowania własnej godności.
 6. Prasa katolicka dostępna w zakrystii: “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się!”.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Sylwester Radzikowski, +Marianna Skrzyniarz. Módlmy się za Nim, za zmarłych z naszych Rodzin oraz za +Bpa Mieczysława Jaworskiego, polecając ich Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.