V Niedziela Wielkanocna, 02.05.2021

 1. Od wczoraj  we wszystkich dekanatach naszej Diecezji Kieleckiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu Św. Józefa Opiekuna Rodziny pod hasłem: „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.  U nas w Parafii Św. Wojciecha peregrynacja rozpoczęła się wczoraj 1-go maja i potrwa do 8-go maja. W poniedziałek po Mszach świętych Litania do Św. Józefa bez wystawienia N.S.; we wtorek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. godz. 8.00 modlitwa różańcowa z rozważaniem . Po Mszy św. godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe z modlitwą do Św. Józefa, o godz. 20.30 modlitewne czuwanie, a o 21.00 Apel Jasnogórski . W przyszłą sobotę  8 maja, na zakończenie peregrynacji obrazu Św. Józefa,  u nas w kościele  o godz. 8.00 będzie Msza św. dziękczynna za dar  nawiedzenia Św. Józefa.
 2. Dziś Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po zakończeniu Mszy św. wystawienie N.S. z modlitwą różańcową w wyznaczonych i określonych intencjach.
 3. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze jak w każdą  niedzielę. Po Mszach świętych odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie.
  • We wtorek wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  • W czwartek Święto Apostołów Filipa i Jakuba o godz. 20.00 adoracja  N.S.  z Apelem Jasnogórskim.
  • W piątek Uroczystość NMP, Matki Łaski Bożej, głównej Patronki Miasta Kielce. O godz. 19.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy – Metropolity Gdańskiego i naszych Księży Biskupów. Ks. Biskup Ordynariusz prosi, aby w łączności z kościołem katedralnym we wszystkich parafiach w tym dniu pod przewodnictwem Księży Proboszczów zostały odprawione Msze Święte, po których zostanie odczytany akt zawierzenia Miasta Matce Bożej Łaskawej i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 19.00. Z okazji I piątku miesiąca po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S. z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a później  modlitwa różańcowa z rozważaniem i całodzienna adoracja do godz. 18.00.  Spowiedź podczas Mszy świętych  i w czasie adoracyjnym.
  • W sobotę Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski Diecezji Kieleckiej. Dzień Imienin Ks. infułata Stanisława Malinowskiego, Siostry Stanisławy i pana Stanisława – kościelnego.  Życzymy Im zdrowia  i  za wstawiennictwem Matki Łaski Bożej, Św. Józefa i Św. Stanisława, niech  Pan Bóg wspiera ich swoimi darami na dalsze życie w tym wszystkim, czego Im potrzeba, aby byli szczęśliwi. Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00.
 5. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych , by ich rodziny rozwijały się w pokoju i pomyślności i aby grzeszny świat nie zniszczył w nich wiary, nadziei  i miłości
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii:  „Niedziela” „Gość Niedzielny” i  „Miłujcie się”.
 7. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: +Wiesława  Wieczorek, +Zofia Artaniak, +Zofia Pańszczyk, +Bogumiła Osińska-Bator. Módlmy się za nich, niech zmartwychwstały Jezus  wprowadzi ich do domu Ojca, w którym przygotował miejsce dla każdego.