V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

29.04.2018

 1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia nas każdego dnia do dawania świadectwa pięknej miłości w naszym życiu.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowej w naszej Parafii ks. Bp. Andrzejowi Kalecie za przewodniczenie uroczystości i wygłoszone do nas Słowo Boże, pani wojewodzie Agacie Wojtyszek i panu senatorowi Krzysztofowi Słoniowi za wspólną modlitwę, panu prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu za piękne kwiaty do naszej świątyni, wszystkim księżom, siostrom zakonnym, chórowi parafialnemu wraz z panem organistą, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty i niosącym symbole religijne, grupom parafialnym i wszystkim uczestnikom uroczystości za piękne jej przeżycie. Bóg zapłać.
 1. W Poniedziałek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na wikariacie.
 2. We Wtorek rozpoczynamy miesiąc Maj. W sposób szczególny poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy Św. wieczornej a w Niedzielę i święta o godz. 17.00
 3. W Środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora K-ła.
 4. W Czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Mszę Św. w naszym kościele jak w każdą Niedzielę. W tym dniu nie ma adoracji NS prowadzonej przez młodzież
 5. W Piątek wspomnienie św. Floriana w tym dniu przypada I piątek miesiąca Maja spowiedź św. podczas Mszy Św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 oraz w czasie adoracyjnym. Na godzinę 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci i rodziców, którzy będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Św. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W Sobotę pierwszą miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.00 księża udadzą się z sakramentalną posługą do chorych.
 7. W przyszła Niedzielę z racji pierwszej Niedzieli miesiąca o godz. 8.00 Msza Św. w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, aby Maryja nasza Matka prowadziła ich do swego Syna.
 9. Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie Się i nasz miesięcznik Szkarłatny Strumień. Zachęcamy do lektury.
 10. W zeszłym tygodniu zmarli: Śp. Zdzisława Sutor, Jadwiga Sawicka, Jakub Blados, Wiesława Jewiarz prośmy dla Nich i dla zmarłych z naszych rodzin o życie wieczne… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie