V Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2022

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu:
  • Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Witamy wśród nas ks. Tomasza Siemieńca, tegorocznego rekolekcjonistę. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Świętych.
  • O godz. 08:00 Msza Święta z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • O godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W nadchodzącym tygodniu:
  • W poniedziałek kolejny dzień rekolekcji. Msze Święte o godz. 07:00, 08:00, 11:00 (z udziałem chorych z obrzędem namaszczenia) i 18:00.
  • We wtorek ostatni dzień rekolekcji. Msze Święte o godz. 07:00, 08:00, 11:00 i 18:00. O godz. 17:00 zbiórka ministrantów.
  • W czwartek o godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem młodzieży ze Wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem”.
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 08:30, 17:00 (z udziałem dzieci) i 18:30 (z udziałem młodzieży). Po wieczornym nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na wikariacie.
  • W sobotę po Mszy Św. o godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. Po Mszy Św. o godz. 18:00 rozpoczęcie peregrynacji Obrazu Niepokalanej Cudownego Medalika, która potrwa do 24 kwietnia.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm i gałązek podczas każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz. 11:00 procesyjne wejście do świątyni.
 4. Grupa Charytatywna „Caritas” rozprowadza przed kościołem baranki wielkanocne. Złożone ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie kolonii wakacyjnych i pomoc dla dzieci z biednych rodzin.
 5. W dniach 4-6 kwietnia w parafii Niepokalanego Serca NMP przy ul. Urzędniczej 3 odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00.
 6. Trwa akcja „Paczka dla Ukrainy”. Kartony do pobrania są w zakrystii lub w kancelarii. Paczkę należy przygotować wg listy dołączonej do kartonu. Przygotowane paczki prosimy przekazywać do magazynu Banku Żywności przy ul. Ściegiennego 499 lub na plebanię. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które dotąd wsparli akcję. Bóg zapłać.
 7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby przez swoją wytrwałość w pracy nad sobą byli świadkami Bożej miłości.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Genowefa Paszkowska, +Ilona Rutyna, +Józef Pośpiech. Módlmy się za zmarłych i zmarłych z naszych rodzin, polecając Ich Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.