V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021

 1. Dziś do wtorku włącznie rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje. Rekolekcje prowadzi Ks. dr hab. Tomasz Siemieniec. Porządek spotkań rekolekcyjnych: Dziś – godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, a w poniedziałek i we wtorek godz. 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00, a o godz. 7.00 będzie tylko sprawowana Msza św. Kapłani będą spowiadać podczas wszystkich Mszy świętych. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
 2. W najbliższym tygodniu:
  • W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Kuria Diecezjalna w Kielcach przekazuje nam do ogłoszeń parafialnych następującą informację: „W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W dniu 25 marca 2021 r. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. O godz. 20.00 adoracja N.S., prowadzona przez młodzież ZCB.
  • W piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.30; dla dzieci i innych osób o godz. 17.00.
  • W sobotę po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego medalika.
  • W niedzielę “Niedziela Męki Pańskiej”, zwana Palmową. Wspominając wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy w czasie Mszy świętych będzie poświęcenie palm. Po Mszach świętych od godz. 8.00 przed naszym kościołem będzie tzw. „Kiermasz ciast” dla małej , zapewne znanej nam, Hani Terleckiej, która potrzebuje jeszcze dalszego wsparcia. Zbiórka przeznaczona będzie na leki sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych na dalsze leczenie i rehabilitacje. O godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Dla upamiętnienia  „Roku  św. Józefa”  z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, w naszej świątyni do 8 grudnia b.r. we wtorki po Mszy św. godz. 18.00, będzie stałe nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Zapraszamy.
 4. Grupa Charytatywna naszej Parafii rozprowadza przed kościołem „Baranki wielkanocne”. Składane ofiary przy tej okazji przeznaczone zostaną na cele charytatywne.
 5. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: wszelkich łask Bożych na dalsze życie  i aby  mężnie wyznając wiarę w Chrystusa w cierpieniu, samotności, były  przy nich osoby gotowe pomóc w dźwiganiu krzyża.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny” i  „Miłujcie się”, „Niedziela” W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Czy w Polsce mamy już prześladowania katolików? Coraz więcej na to wskazuje…
  • Granice zostały naruszone. Aktywiści LGBT profanują obraz Matki Bożej
  • Św. Józef po polsku. O kulcie Józefa w naszej ojczyźnie
  • Jakie będą święta? (w kontekście rozwoju pandemii).
 7. W minionym  tygodniu odeszli do Pana nasi bliscy: +Józefa Budziosz, +Sebastian Sodel, +Władysław Pedrycz, +Lidia Ksykiewicz. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin…